• Новак
  • -5 %
6Pcs/Set Бакар Лемење Железо Совети 900M-Т Доведе Слободни Лемење, Заварување Алатки

6Pcs/Set Бакар Лемење Железо Совети 900M-Т Доведе Слободни Лемење, Заварување Алатки

DEN 114.00
DEN 120.48

Достапност
Достапно за нарачка

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Опис : Бакар лемење совети се погодни за пониска температура лемење. Постојат 6 форми на лемење совети во овој сет и можете да изберете соодветна една за различни лемење потреби, на пример, обликот б сите круг тип кој може да се користи од која било насока и е лесно да се одржи на било која позиција, можно е да лемење било која површина од мали до големи; и обликот к тип има облик како нож и е способен за лемење со примена на совет на 3 начини : линија, лицето и точка, тоа се користи за лемење на закосени терени, корекција на премостување и влечете за лемење. Добие овој сет на совети и направете ја вашата лемење ја олеснуваат работата. Карактеристики : Овие совети се направени од бакар и не electroplated, лесно да се калај и diamagnetic, погоден за пониска температура лемење Постојат вкупно 6 форми на лемење совети во овој сет и можете да изберете соодветна една за различни лемење потреби Не оставете го вашиот железо работи за часови и часови ако не го користите. Ова може да се направи совет добие црна оксид покрие Обидете се да тин на совет како тоа загрева. Ако го оставиме тоа на премногу долг или да ја стартувате тоа премногу жешка тоа ќе изгори надвор лемење и да одат црна повторно Овие лемење совети се погодни за 936, 937, 938, 969, 8586, 852 D станици за лемење. Карактеристики : Материјал : Бакар Тип : Lead-free Температура Опсег : 200-480℃ Облик : 900 M-Т-3 C, 900 M-Т-СК, 900 M-Т-2.4 D, 900 M-T-Б, 900 M-Т-К, 900 M-T-I Погоден за : 936, 937, 938, 969, 8586, 852 D лемење станица Количина : 1 Set/6 Компјутери Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот Вклучува : 6 Компјутери x Лемење Совети


Спецификацијата

Број На Модел На:
517A1A30947
Бренд Име:
BENGU
is_customized:
NO

Со стоката дадена додека купуваат