• Новак
  • -15 %
Висок Квалитет 1pcs Колофон Core Калај Олово 0.8 mm Лемење Лемење, Заварување Железо Жица за Заварување Ролна

Висок Квалитет 1pcs Колофон Core Калај Олово 0.8 mm Лемење Лемење, Заварување Железо Жица за Заварување Ролна

DEN 39.00
DEN 46.08

Достапност
Достапно за нарачка


Висок Квалитет 1pcs Колофон Core Калај Олово 0.8 mm Лемење Лемење, Заварување Железо Жица за Заварување Ролна
Карактеристики :
Сосема нов и висок квалитет.
63/37 колофон core лемење.
ФЛУКС 2.0%.
жица со дијаметар : 0.8 mm.
Точка на топење : 361°F/183°C.
Добро solderability, изолација отпор, Без spattering и Не-корозивен.
Широко се користи во електротехника и електроника, лемење делови како коло, електронски уреди и други.
Спецификации :
Оригиналната кутија : Никој
Боја : Сребрена
Објектот големина : 37*11mm
Нето тежина : 9g
Пакет тежина : 17g
Пакување содржина :
1 x 0.8 mm Лемење на Жица Ролна

Спецификацијата

Дијаметар:
0.8 mm
Примена:
0.8 mm Лемење
Тежина:
0.8mm Solder
Флукс Содржина:
63/37 колофон
Точка На Топење:
361F/183
Број На Модел На:
TX758
Бренд Име:
OUTAD
Материјал:
Калај

Со стоката дадена додека купуваат