• Новак
  • -6 %
100 метри (328ft) tabbing ЖИЦА за фотонапонски апликација, за Соларна Ќелија DIY

100 метри (328ft) tabbing ЖИЦА за фотонапонски апликација, за Соларна Ќелија DIY

DEN 951.00
DEN 1012.32

Достапност
Достапно за нарачка

Тоа вклучува : 100 метри (328ft) на Табот за лемење на жица. Технички податоци : Димензии : 2mm(ширина)* 0.15 mm(дебелина) База Материјал resistivity : Tu1 лемење калај точка на топење : 180-230°c
грб дебелина : Една страна : 0.02 mm
материјал надградливоста : Мека>= 20% Половина мека>=15%
Анти-затегнувачка цврстина : ≥17 kgf/mm2
Апликацијата се Поврзете елементи на соларни Фотонапонски, и електрични одржување и поправка.
Плаќање
· Ве молиме да го плати во рок од 3 дена по аукција.
· Ве молиме контактирајте со нас за вашата исплата ако имате било каков проблем.
Услови за продажба
· Позитивен Фидбек е нашиот живот. Пред да ја напушти неутрални или негативни повратни информации, ве молиме контактирајте со нас прво да се добие подобро решение. Ние се грижиме нашите ценети клиенти. Па ако имаш било какви проблеми, ве молиме контактирајте со нас веднаш. Ве молиме да ни даде можност за решавање на проблемот. Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации можеби ќе треба и да се обиде нашите најдобри за решавање на проблемите. Оставајќи неутрални или негативни повратни информации не може да ги реши проблемите.
Испорака детали
· Вашиот објект ќе биде предаден во рок од 48 часа во работни дена ако плаќањето за цел е ослободен пред 8 PM PST дневно (освен сабота, недела и Празници). Ако има еден исклучок, ние ќе ве информираме.
· Купувачот, како што е на увозникот, е одговорен за плаќање на царина цена или поврзани со ДАНОКОТ.
За нас
· Добредојдовте на нашата продавница. Ние сме специјализирани за Заштеда на Енергија електроника : Соларен бојлер и контролори, пумпни станици, соларни задолжен контролор, инвертер, СОЛАРНИ Светилки, итн. ве Молиме посетете нè често. Ние сме задоволни да работат со вас!
Контактирајте со нас
· Сите комуникации се ракува преку пораки и АЛИ порака. Ние се стремиме да одговори на сите пораки што е можно побрзо.

Спецификацијата

Дијаметар:
N/A
Тежина:
N/A
Точка На Топење:
N/A
Број На Модел На:
А3-PTV-SLD-TAB-100M
Флукс Содржина:
лемење метални елементи
Примена:
соларни Фотонапонски,електрични, одржување и поправка
Материјал:
Калај

Со стоката дадена додека купуваат