• Новак
  • -8 %
Yobang Безбедност 7 3 Набљудувачите Жичен /Безжичен Wifi Видео Врата Телефон Врата Спогодба Систем со Отпечаток RFID Лозинка Cam

Yobang Безбедност 7 3 Набљудувачите Жичен /Безжичен Wifi Видео Врата Телефон Врата Спогодба Систем со Отпечаток

DEN 15036.00
DEN 16344.00

Достапност
Достапно за нарачка


7" 3 Набљудувачите Жичен /Безжичен Wifi Видео Врата Телефон Врата Спогодба Систем со Отпечаток RFID Лозинка IR-НАМАЛУВАЊЕ на HD 1000 TVL Жичен CCD Камера Ноќ Визија
Производи Вовед : 705 B816 MJFR12
Лесна инсталација со себе со адаптерот и кабелот што се предвидени во овој комплет,отворено одделение можат да се поврзете со затворен монитор со кабелска 4 P кабел.Кога затворен следи поврзан со вашиот безжичен wifi рутер,можете да се поврзете на мобилен телефон да затворен монитор,тогаш мобилен телефон, исто така, може да снимате видео или отворете ја вратата итн.Широко се користи во вили, станови, куќи, хотели, канцеларии, во јавните згради и така натаму.
1.Затворен монитор го користите мулти-точка capacitance екран на допир,усвојување на Андроид Системот,стабилен и лесно да се работи.
2.7 инчен Висока дефиниција дигитални LCD монитор,со се слика,посетител евиденција и записи од функцијата.
3.Затворен монитор може да се слика со рачно или автоматски,max поддршка 64 G ТФ-картичка.
4.Затворен следи со монитор,спогодба,го отклучите,hands-free и Не се наруши функцијата.
5. Внатрешна монитор може поддршка за да се поврзете 8 мобилен телефон СТАН корисник,Поддршка на IPHONE/Андроид систем мобилен телефон , тогаш мобилен телефон може да ја видите и да го отклучите.
6.Затворен монитор може да се поврзете на безжичната wifi рутер.
7.Мобилен СТАН со монитор,Спогодба, се слика,видео запис од рачно и отклучување на функции.
8.Анти-оксидација и носат-отпорни, надворешна единица, со дожд-осигурување, ѕидот за инсталација повеќе погодно.
9.Отворено одделение употреба 1000 TVL аналогни high-definition камера,со IR-НАМАЛУВАЊЕ.
10.Може да се поврзете со НЕ електрично заклучување директно,со отклучување одложување амбиент.
11.Доаѓаат со напојување & терминал жица,корисникот може да го инсталирате самите.
12.Внатрешна монитор може конектор за надворешна единица директно од 6-core жица.
13.Отпечаток тип:Поддршка 1000 отпечаток,1000 ID картички отклучите,лозинка за отклучување.
Карактеристики :
Wifi Следи :
Дисплеј : 7" TFT LCD(16 : 9)
Резолуција : 1024(H) X600(V)
Отклучите : Поддршка на мобилен телефон и таблет за да го отклучите
Дополнителна меморија : Поддршка за дополнителни ТФ-картичка (64 GB максимум.)
Допир : Да
Wifi : Да
Напојување : DC15 V1.2 A
Инсталација : Surface mount
Камера :
Камера сензор : 1/3 инчен CCD
Погледнете агол : 92°
Дефиниција : 1000 TVL
Led диоди за ноќно : IR Led диоди (180°)
Анти-оксидација алуминиум panel
Rainproof,Dustproof,и Анти-вандалот
Потрошувачка на енергија : 2 W Max
Инсталација : Површина /рамна гора
Додаток :
1*7" wifi Затворен Монитор-Резолуција : 1024(H) X600(V)
2*7" Затворен Монитор Резолуција : 906(H) X480(V)
1*Надворешна Единица (Отпечаток RFID Лозинка IR-НАМАЛУВАЊЕ на HD 1000 TVL CCD Камера)
3*15 V/1.2 Напојување
3*6-core терминал жица (5m)
2*Монтажа плоча
1*Боја пакет

Спецификацијата

боја:
Црна
Метод На Конекција:
Жичен
Комплет За Конфигурација:
Еден до Три видео doorphone
Агол На Гледање (°):
100
Екран Тип:
боја
моќност:
110V-240V
Материјал:
ABS
Инсталација:
Монтирање На Ѕид
Сензор Големина(Инчен):
1/4
Број На Модел На:
705B816MJFR13
Тип:
Спогодба Систем
Врата:
Yes
Водоотпорен:
Yes
Камерата тип на Сензор:
CMOS
Одговарање На Режимот:
Телефон
Samrt Дома Интерфејс:
No
Екранот Големина на Екранот(инчи):
7
IP Камера Интерфејс:
No
Големина:
7 inch
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Технологија:
Дигитални
Бренд Име:
Yobang Безбедност
моќност:
240v
Контрола На Пристап:
Yes
Зона За Внесување:
Движење Откривање
Резолуција:
720P
Камерата:
боја
Тип:
Wifi и жичана конекција видео спогодба врата
Резолуција:
720P (1Megapixel)
Сензор За Движење:
Yes

Со стоката дадена додека купуваат