• Новак
  • -5 %
Пригушување Тело Собрание RME60 SERA576-01 16119-AE013 Гас Тело Assy Одговара За 02-06 Nissan Sentra Altima 2.5 L Обнови

Пригушување Тело Собрание RME60 SERA576-01 16119-AE013 Гас Тело Assy Одговара За 02-06 Nissan Sentra Altima

DEN 4742.00
DEN 4992.00

Достапност
Достапно за нарачка


Почитувани Добредојдовте На Нашиот Магазин
Од : Авто делови дома Led Ко.
Производи Детали :
Име на производ : Гас Тело Assy SERA576-02
ОЕМ Бр. : 16119-AE013
Се Вклопува Во Автомобил За : За 02-06 Sentra Altima 2.5 L Обнови
Количина : 1pcs
Гаранција 12months
Се Вклопува Во Автомобил За :
2008 година, Nissan X-Trail ЛЕ Спорт Комунални 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2008 година, Nissan X-Trail SLX Спорт Комунални 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2007 Nissan X-Trail ЛЕ Спорт Комунални 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2007 Nissan X-Trail SLX Спорт Комунални 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2006 Nissan Altima S Седан 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2006 Nissan Altima SL Седан 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2006 Nissan Sentra SE-R Spec V Седан 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2006 Nissan X-Trail ЛЕ Спорт Комунални 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2006 Nissan X-Trail SE Спорт Комунални 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2006 Nissan X-Trail SLX Спорт Комунални 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2006 Nissan X-Trail XE Спорт Комунални 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2005 Nissan Altima S Седан 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2005 Nissan X-Trail SE Спорт Комунални 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2005 Nissan X-Trail SLX Спорт Комунални 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2004 Nissan Altima SL Седан 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2004 Nissan Sentra S Седан 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2004 Nissan X-Trail ЛЕ Спорт Комунални 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2004 Nissan X-Trail SLX Спорт Комунални 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2003 Nissan Sentra Ограничено Издание Седан 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2003 Nissan Sentra SE-R Spec V Седан 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2003 Nissan X-Trail ЛЕ Спорт Комунални 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2002 Nissan Altima S Седан 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2002 Nissan Altima SL Седан 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2002 Nissan Sentra SE-R Spec V Седан 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
2002 Nissan X-Trail ЛЕ Спорт Комунални 4-Вратата Од 2,5 L 2500 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated
Ако имате итни работи ,pls контактирајте ме преку Aliexpress пораката, исто Така, ние многу продажба дел од автомобилот,како што се : *ГАС ТЕЛО ASSY *КИСЛОРОД СЕНЗОР * IDLE за ВОЗДУШНА КОНТРОЛА ВЕНТИЛИ * МАСОВЕН ПРОТОК на ВОЗДУХ СЕНЗОР * CAM IMING МАСЛО КОНТРОЛА ВЕНТИЛ * ВРАТИЛО ПОЗИЦИЈА СЕНЗОР * EGR ВЕНТИЛ * ГОРИВО ИНЈЕКТОР * ГОРИВО ПРИТИСОК СЕНЗОР * ПАЛЕЊЕ СЕРПЕНТИНА * DISTRIBUTORO *ПАРКИНГ СЕНЗОР *ПРЕНОС ДВОЈНА ЛИНЕАРНА ЕДИНСТВЕНА

Спецификацијата

Micra-Година:
2006,2007,2015,2005
Другиот Дел Број:
16119-AE013
За Возило Брендови/Модел:
Nissan
Специјални Функции:
Пригушување Тело Assy SERA576-01
Земја/Регион на Производство:
JP
Бренд Име:
Hi-власт
Објектот Ширина:
00
Објектот Должина:
00
Материјал Тип:
00
Објектот Тежина:
2
Nissan Модел:
Micra
Објектот Висина:
00
Осветленост Дел Број:
16119-AE013B SERA57601 ETB0003
Производителот Дел Број:
16119-AE013 16119-AE011 16119-AE010
Поставување на Возило:
ПРЕД
Пригушување Тело Assy SERA576-02:
16119-AE013 16119AE013 GEGT7610-102 SERA576-01
Пригушување Тело Assy 16119-AE011 16119-AE0:
RME60 GEGT7610102 16119-AE013B SERA57601 ETB0003
16119AE011 16119AE010:
16119JF00B 16119-JF00B SERA576-01 16119AE013
ПРИГУШУВАЊЕ ТЕЛО СОБРАНИЕ:
За Nissan Sentra Altima 2.5 L 02-06

Со стоката дадена додека купуваат