• Новак
Сина LED Автомобил Притисни Копче за Префрлање на самото Место Светла За Toyota Prado Landcruiser Hilux FJ Cruiser НА ИСКЛУЧУВАЊЕ + Жица 12 Volt 3Amp

Сина LED Автомобил Притисни Копче за Префрлање на самото Место Светла За Toyota Prado Landcruiser Hilux FJ

DEN 335.52

Достапност
Достапно за нарачка


Опис Црна тврда површина рокер. Ласерски гравирани Легенда. Номинална на 3 Amp 12 V. Висок квалитет на еден пол единствен фрли ON-OFF притисни switch. Лицето површината големина : 39 мм х 21 mm Користи оригиналниот монтажа дупка на возилото. Вклучете исечок потребни за други додатоци е за 17mm x 36 mm. Овие прекинувачи се cid switch дека се заклучува во вашиот постоечки панел супер лесно да се инсталира за помалку од 10 мин те. Сите симболи се Ласерски гравирани директно на прекинувачот се соочи со користење на современа високо Технолошки ласерско гравирање опрема за да се обезбеди долго сликата живот.
Оваа опција ќе Одговара на следните модели САМО :
Оваа опција ќе одговара на следните модели САМО : Toyota Prado 120 Серија 2003 - 2009 Тојота Landcruiser 100 Серија 1998 - 2007 Тојота Landcruiser 79 Серија Новиот Модел на Toyota, FJ Cruiser 2010 - 2013 Toyota Hilux KUN26 R, GGN15 R, GGN25 R 2005 - Тековно
Сите симболи се Ласерски гравирани директно на прекинувачот се соочи со користење на современа високо Технолошки ласерско гравирање опрема за да се обезбеди долго сликата живот.
Прекинувачот е електронски префрлете се рангирани во 3amp е. Затоа во СИТЕ случаи на додатокот МОРА да се жичен преку спои реле.
За други Тојота Притисни Прекинувачи можете да ја посетите
и
Ве молиме да бидат љубезни да се провери модели внимателно пред да ја купите. Ви благодариме !!!!
Содржина :
1 x switch со кабел

Спецификацијата

Име На Модел:
926
Hilux-Година:
2010,2005,2008,2014,2011,2013,2007,2015,2006,2012
Материјал Тип:
ABS
Специјални Функции:
on-off притисни префрлате
Тип На Објект:
Прекинувачи
Објектот Ширина:
2.1cm
Бренд Име:
BANDC
Година:
2017
Објектот Висина:
5.9cm
Објектот Должина:
3.5cm
Објектот Тежина:
65g
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Тојота Модел:
Hilux
За Возило Брендови/Модел:
Тојота

Со стоката дадена додека купуваат