• Новак
  • -31 %
1 buc Мотоцикл 2Pin Прилагодливи LED Flasher Реле За Мотор Мотор Пак Сигналот Индикатор

1 buc Мотоцикл 2Pin Прилагодливи LED Flasher Реле За Мотор Мотор Пак Сигналот Индикатор

DEN 61.00
DEN 87.84

Достапност
Достапно за нарачка


AM0032384
Карактеристики :
Оставете LED светилки на сврти сигнал светлина да трепка на нормалната стапка
Ги решава проблемите на хипер трепка и не трепка
Се вклопат за повеќето мотори со 12 напон
Брзина прилагодливи, можете да го користите рамна глава завртка возачот да се прилагоди на knob на дното за да го поставите нејзините светкави брзина од 50c/м за да се 200c/m
Нема потреба да се намали на жици за да се инсталира на оптоварување отпорници
Користење на напредни SMD чип технологија, со автоматско краток спој заштита, автоматско заштита од преоптоварување, обратна поларитетот заштита автоматски
Овозможи постабилна LED работа
Ако трепка брзина не е до индивидуални барања, треперење фреквенција може да се прилагоди за да се постигне брзина на барање од страна на прилагодување на вклучите реле 2 игли flasher реле, можат да бидат опремени на повеќето од мотоцикл и автомобил или било обичај апликација
Одлично за замена на лоша реле или исправување на led пак сигнал проблеми (брзо трепка, не трепка)
Спецификација :
Напон : 12 V
Max Моќност : 42 W
Трепка Фреквенција : 50 пати/мин на 200 пати/мин
Вклучете Моќ : 0.02 А до 12 A
Работна Температура : -40°C до +80°C
Материјал : ABS пластика
Fitment : одговара за Хонда, Kawasaki, К-ТМ, SUZUKI, Јамаха и многу други брендови, како и
(Се користи за повеќето мотоцикл/велосипед да се поправи LED светилки поврзани со претвори сигнал светлина хипер трепка, не функционираат правилно работи.)
Пакет се вклучени : 1pc x 2-Pin LED Flasher Реле
EMS, DHL, FEDEX, UPS-от се достапни со попуст.
Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашата
стоки во рамките 39-60 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.
Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.
Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 5-15 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.
Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .
Контактирајте со нас преку е-маил или Али Trade Manager. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !
Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.
Вашиот охрабрување и поддршка е нашата постојано напред интензитет.
Ви благодарам многу!
Најдобри Желби!

Спецификацијата

Година:
2002 година
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Дијаметар:
1.339inch
Име На Модел:
2-Pin LED Flasher Реле
Тип На Објект:
Автомобил Релеи
Бренд Име:
Mayitr
Специјални Функции:
2-Pin LED Flasher Реле
Suzuki Модел:
Aerio
Објектот Ширина:
1.339inch
Објектот Должина:
1.929inch
Aerio-Година:
2002 година
Објектот Тежина:
0.023kg
Објектот Висина:
1.339inch
Материјал Тип:
ABS Пластика
За Возило Брендови/Модел:
Suzuki

Со стоката дадена додека купуваат