• Новак
  • -5 %
8 Порти Ethernet Gigabit Рое се Префрлите СИТЕ 8 Рое 120W IEEE802.3af 10/100/1000Mbps UAP-AC-PRO

8 Порти Ethernet Gigabit Рое се Префрлите СИТЕ 8 Рое 120W IEEE802.3af 10/100/1000Mbps UAP-AC-PRO

DEN 3876.00
DEN 4079.52

Достапност
Достапно за нарачка

Авто-teaming, и маса стареење. Auto Negotiation на секоја порта сетила линкот брзина на мрежен уред(или 10/100/1000) и интелигентно се прилагодува за компатибилност и оптимални перформанси.3af компатибилни уреди како што се безжичните Точки за Пристап (APS), VOIP телефон, IP камера, печатач и Мрежата Прикачена за Складирање (NAS) директно до 8-Пристаништа 10/100/1000 M Ethemet Рое Прекинувач без да бара дополнителна моќ на мрежата. Излез : 48 VDC 3А
Потрошувачка На Енергија
8.
Филтрирање Адреса Табела
2 K записи на уредот
Пакет За Филтрирање На Товар Го Оценувате
10 Mbps Ethernet : 14,880/pps
100 Mbps Ethernet : 148,800/pps
1000 MBase-T Ethernet : 1,488,000/pps. На 8-Пристаништа Gigabit Рое Switch им овозможува на корисниците да се закачите на IEEE802.0 watts(max без PD уред поврзан)
123.3 ab 1000 Base-T (Gigabit Ethernet (извртени пар бакар)
Протокол
CSMA/CD
Трансфер На Податоци Го Оценувате
Ethernet : 10 Mbps (half-duplex), 20 Mbps (full-duplex)
Брз Етернет : 100 Mbps (half-duplex), 200 Mbps (full-duplex)
Gigabit Ethernet : 2000 Mbps (full duplex)
Мрежни Кабли
10 Base-T : 2-пар во UTP Кат 3, 4, 5 до 100 метри.
Карактеристики : 8 x 10/100/1000 Mbps Авто-преговарање Брз Етернет RJ-45 порти со 8-Пристаништа По функција(порта 1-порта 8) во Согласност со IEEE 802. Жица брзина прием и пренос. Прекинувачот автоматски детектира IEEE 802.
Моќ Над Ethernet (Рое) :
Моќ над Ethernet (Рое) интегрира 48 V моќ и податоци врз еден единствен кабел, елиминирање на потребата да се има НАИЗМЕНИЧНА струја се достапни на сите опрема локации.4 W/порт)
Температура
Работа : 0~40 или 32'F ~104'F
Складирање Температура : -10~70or 14'F~158 'С
Влажност
Релативна Влажност : 5%-95%
Димензии
210mm W x 171mm D x 43.
MAC адреса Учење
Автоматско ажурирање
Метод На Пренос
Store – and - Forward
Објектот Се Вклучени :
8-Пристаништа Ethernet Gigabit Рое switch x1
AC Кабел x1
Англиски Упатството за Корисникот x1
AC power plug е САД, ЕУ или АУ тип,ако ви треба друг вид (велика БРИТАНИЈА),ве Молиме оставете порака.3 болест во согласност уреди и дава моќ и податоци преку еден кабел.3af Моќ над Ethernet (Рое) пристаништа за работна станица.2 mm H
EMI
FCC Класа B, CE Знак Класа Б
Безбедност
100 VAC да 240 VAC напојување УЛ наведени.
12 Месеци Гаранција од податоците на купување.2 w(8 Рое пристаништа 15.3 болест По стандард.
На 8-Пристаништа Gigabit Рое прекинувачот е Извор на Енергија Опрема (PSE) и целосно компатибилни со Погонски Уреди (PD), кои се во согласност со IEEE 802. Тоа е идеално решение за мали канцеларијата и домот
на корисниците да користат комбинација на Gigabit Рое и не-Рое уред.3af во согласност Напојува Уред (PD) Секоја порта поддржува auto MDI/MDIX, така што нема да има потреба од користење на cross-over кабли. Рое дава моќ да Рое компатибилни уреди, како што се VOIP телефони, безжичниот LAN пристапни точки, и IP камери за безбедност. Целосната/half duplex пренос на чекање за секој порт.
1-Година Ограничена Гаранција за префрлање и 1-годишна Ограничена Гаранција за моќ адаптерот се достапни
Овој уред е наменет за внатрешна употреба.3 болест Endspan PSE(1,2-/3,6+)
Авто Откривање Напојува Уред
48 VDC до 15. Тоа обезбедува 8 x 10/100/1000 Mbps пристаништа и 8 IEEE802.
8 Порти СИТЕ Моќ Над Ethernet Gigabit Switch
IEEE 802.3 x Full Duplex Контрола на Проток
IEEE 802.4 W/порт, 8ports Вкупниот буџет 120 Watt
10/100/1000 Mbps Ethernet Gigabit
за Uni Fi АП У АП-AC-PRO
Вовед
На 8-Пристаништа Gigabit Рое switch е неменаџиран 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethemet Рое префрлете се дизајнирани за да го подобрат работна група перформанси, обезбедувајќи висок степен на флексибилност.
Не конфигурација е потребно и инсталација е брзо и лесно.2 W (af) за сите Рое пристаништа.
100 Base-T : 2-пар во UTP Кат 5, 5e до 100 метри
1000 Base-T : 4-пар во UTP Cat Se 6, до 100meters.3 10 BASE-T Ethernet
IEEE 802.
Рое уреди се подготвени на пазарот, заштеда и до 50% од целокупната инсталација цена со елиминирање на потребата да се инсталира посебен електрични жици и моќ места.
Спецификација :
Стандард
IEEE 802.

Спецификацијата

сертификација:
HT17DC-0611552A
Тип На Прекинувач:
gigabit switch
Бренд Име:
Dslrkit
Пристаништа:
≤ 8
Преносот Го Оценувате:
10/100/1000Mbps
Број На Модел На:
8 Порти
Функција:
РОЕ
Комуникација Режим:
Full-Duplex & Half-Duplex

Со стоката дадена додека купуваат