• Новак
  • -19 %
8CH CCTV Системот за Безжичен 720P NVR 8PCS 1.0 ПРАТЕНИК IR Отворено P2P Wifi IP CCTV Безбедносна Камера Систем за Надзор, Комплет 1TB HDD

8CH CCTV Системот за Безжичен 720P NVR 8PCS 1.0 ПРАТЕНИК IR Отворено P2P Wifi IP CCTV Безбедносна Камера Систем

DEN 13414.00
DEN 16560.00

Достапност
Достапно за нарачка


Пакетот вклучува
4 x 720 P WIFI Камера за видео надзор
1 x WIFI NVR без HDD /со ITB HDD
1 x 12 V Напојување за NVR
4 x 12 V Напојување за Камерата
4 x Завртки сет
1 x Мрежен кабел
1 x USB Глушец
1 x Брз Водич
( ние ќе брод САД/ЕУ/AU /велика БРИТАНИЈА Приклучокот за Напојување за вас според вашата земја употреба)
Камерата Спецификација
Камерата Тип : Отворено IR Камера
Резолуција Стапка : 1.0 ПРАТЕНИК (1280x720 P)
Слика Сензор : 1.0 Мегапикселна 1/4" HD CMOS Сензор
Леќи на камерата : 3.6 мм е стандарден Објектив
Ден/Ноќ Прекинувач : Двоен филтер Автоматски
Број на IR Led диоди : 2 Низа IR 42mil
Инфрацрвено Осветлување (Ноќно) : 89'ft(30m)
ТВ Систем : NTSC/PAL
ONVIF : поддршка ONVIF 2.0 визија, Поддршка Dahua/ Hikvision/ Сино Ирис/ Milestone/Axxon/NUUO/Synology систем/ i Spy/ Qnap Софтвер
Алармот Настан : поддршка за e-mail / FTP
Мобилен Систем : Поддршка за i Phone,i Pad,Андроид
Access Protocol : Поддршка за ВЕБ ОДНОСНО Прелистувач & Firefox прелистувачот
Клиентскиот Софтвер : Поддршка DDNS ,Поддршка RTSP Компатибилен со AVI Media Player.
Водоотпорен : НИКОЈ
S/N Сооднос : ≥48d B
Материјал : Метал Школка
Напојување : DC 12 V/2 A
4 CH WIFI NVR Спецификација
Модел : K9504 L
Оперативен систем : Вграден ЛИНУКС оперативен систем
Систем ресурси : Multi-channel реално време на снимањето synchronously, мулти-канал реално време на репродукцијата, мулти-канал мулти-кориснички мрежа операција, USB назад.
Слика кодирај : H. 264(Висок Профил)
Преглед : 1/4 Екран
Снимање на видео : D1/720 P
Локалните репродукција : 4ch Макс репродукција synchronously
Video search : Време,датум,настан,канал пребарување
Видео излез : 1ch VGA,HDMI 1ch
Мрежен интерфејс : 1 ch RJ45 10 M/100.2 Wifi antena порта
USB порта : 2*USB2.0
HDD порт : 1 SATA порта, max поддршка 4 TB
Излез Votage : DC12 V 3А
Работна Температура : -10-55°C
Работна Влажност : 10%-90%
Димензија : 255mm(Должина)* 220mm(Ширина)* 45mm(Висина) NVR Paeameter IPC Спецификација Оперативен Систем Вграден линукс оперативен систем Оперативен Систем Вграден линукс AV(аудио/видео) Мрежа Видео 8 CH Image Sensor 1/4 " Прогресивно Скенирање Сензор текст Мрежа Видео влезот 20 Mbps broadbank Аудио НЕМА AV(аудио/видео) HDMI влез 1ch, резолуција : 1024x768, 1336x768, S/N Сооднос >39.1 d B 1440x900,1920x1080 P Резолуција 1280x720 16 : 9 HD Излез VGA излез 1ch, резолуција : 1024x768, 1336x768, Minimun Боја : 0.1 Лукс 1440x900,1920x1080 P Осветлување B/W : 0.01 Лукс AV КОДЕК за Видео Резолуција ДИ/720 P/960 P Леќа 4mm Спецификација synch-репродукција 8 CH OSD се Осмелуваат Време&Title Видео Контрола Видео/режимот за Фотографирање Maual . Време . Движење . Алармот Автоматски Баланс на Белата боја Playback mode Реално време . Рутина . Настанот Day&Night Авто/Color/Копија НА USB копија 3 D-DNR Авто HDD Тип 1*SATA интерфејс Огледало/Флип-On/Off Макс. Капацитет 4 ТБ најмногу за секој Приватност Маскирање 4 Зона Избор на Надворешен Интерфејс Мрежен Интерфејс 1 прилагодлива RJ45 10 M/100, Рамка Спецификација Три Испаруваат 2 WIFI интерфејс H. 264 1280x720/640x480 USB Интерфејс 2 USB 2.0 Network Control Protocol UPn P (игра и приклучок) SMTP ( e-mail survice ) '@30fps или под PPPo E (dial-up) . DHCP (Автоматски Анти-громот Ниво Стандард IEC6100-4-5 да Добие Ip адреса),итн.. Моќност DC12 V-1 A Другите Моќ DC 12 V 3А Потрошувачка ≤6 W Потрошувачка(НЕМА HDD) ≥ 5 W Интерфејс, RJ45/WIFI 802.11 b/g/n Работна Температура -10 °-55° Работна T/H -10° до +50°/30% to80% RH Работна Влажност 10% -90% Складирање T/H -20° до +60°/20% to90% RH Големина 257x210x45mm Големина 205(L)x70(W) X50(H)mm Тежина(БЕЗ HDD) ≤2 Kg Тежина За 500g
m(Висина)

Спецификацијата

Изгради-во HDD:
Никој, 1T, 2T
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Бренд Име:
LEVCOECAM
Број На Модел На:
lecoe
Должина на кабел:
Никој
КОМПЈУТЕРИ на Камера:
8pcs
Резолуција:
720P
Далечински Видите:
iPhone, iPad,Android, PC
камера функција:
720P 8pcs , Метал ,Во/на Отворено; Ден/Ноќ; IR Cut
IR-Led диоди:
Led диоди со IR-НАМАЛУВАЊЕ на функцијата
Надзор DVR Функција:
720P,HDMI,P2P,QR за Далечински
NVR Режим на Снимање:
Континуирано, Време Shcheduled, Движење Откривање
NVR Режим на Снимање 2:
E-mail alert, Мулти-Канал на Репродукцијата,во Реално Време
Камерата Конективност:
IP/Network Безжична (Wi-Fi Антена) или Нето-Жичен
Хард Диск:
Поддршка 1 SATA порта, до 4TB секој(Не се Вклучуваат)
Ноќ визија:
До 100ft(3IR LED)

Со стоката дадена додека купуваат