• Новак
  • -8 %
4mm Безбедносна Камера 800TVL IR-Намалување на Филтер 24 IR Ден/Ноќ Визија Видео Отворено Водоотпорен Надзор Камера за видео надзор

4mm Безбедносна Камера 800TVL IR-Намалување на Филтер 24 IR Ден/Ноќ Визија Видео Отворено Водоотпорен Надзор

DEN 706.00
DEN 767.52

Достапност
Достапно за нарачка


4mm (3.6 mm~4mm~6mm~8мм Може да избор *Слободен*) Безбедносна Камера 800 TVL IR-Намалување на Филтер 24 IR Ден/Ноќ Визија Видео Отворено Водоотпорен Надзор Камера за видео надзор
Карактеристики :
100% Сосема Нов.
CMOS 800 TVL со IR-НАМАЛУВАЊЕ на
Боја : Црна
Свежи, јасни држава на уметноста слики
Вграден-во инфраред LED, можат да работат под нула степенот на осветлување на животната средина
24 IR LED illuminators видите
Внатрешна/Надворешна, за Ден / Ноќ
Назад светлина надомест
Хоризонтална Резолуција
800 TVL
Pick-up Уред
1/4" CMOS IR-НАМАЛУВАЊЕ НА
Скенирање Област
4.9 mm(H)×3.7 mm(В)
ТВ Систем
PAL/NTSC
Минимална Осветлување
МО НА 0 лукс
S/N Сооднос
Повеќе од 48d B
Автоматски Електронски Shutter
ПАЛ : 1/50-тите години-1/100.000 s
Гама Карактеристика
0.45
Авто Се Здобијат Со Контрола
Авто
Автоматски Баланс На Белата Боја
Авто
Назад Светлина Надомест
Авто
Синхрони Систем
Внатрешни Синхронизација
Леќи На Планината
Стандард 3.6 mm (3.6/6/8 мм Може да избор)
Видео Излез
1.0 vp-p.75Ω,BNG Конектор
IR Растојание
(24 IR) 20 Метри
Заштита Го Оценувате
ABS Пластика, Материјал ( Водоотпорен/Водоотпорна )
Напојување
DC 12 V ±10%
Temperatur
-15 ~ +50 C
Обезбеди ефективно следење на информации за следење !

Спецификацијата

Сензор Големина:
CMOS
Хоризонтална Резолуција:
800TVL
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Технологија:
Инфраред
Алармот Акција:
Локалните Алармот
Бренд Име:
Chuan Веи
Сензор:
CMOS
Поддржани Мобилни Системи:
iPhone OS,Android,Symbian,Windows Mobile
Број На Модел На:
Г.С.-4M24LED
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows Vista,Windows XP
Ѕидот Заградата:
страна
is_customized:
Yes
боја:
Црна
Специјални Функции:
Вандалот-доказ
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Висока Дефиниција:
720P(HD)
Агол На Гледање (Степен):
85°
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Леќа (mm):
4mm
Аудио Излез:
1CH BNC
Напојување(V):
12v
Димензии (L x W x D)(mm):
140mm*50mm*50mm
Инсталација:
Вградени
Сензор Бренд:
SONY
Потрошувачка На Енергија(W):
1A
Стил:
Куршум Камера
Тип:
Видео Камерата
IR Растојание(м):
20м
Мрежен Интерфејс:
RJ-45 10/100Mb Ethernet Слот

Со стоката дадена додека купуваат