• Новак
  • -6 %
1pcs сина 84X48 5110 LCD Модул со сино осветлување со адаптер за PCB LCD5110

1pcs сина 84X48 5110 LCD Модул со сино осветлување со адаптер за PCB LCD5110

DEN 78.00
DEN 82.56

Достапност
Достапно за нарачка

USB-за да TTL линија (модул) / Четка линија,
Карактеристики :
Вграден-во TTL PL-2303 HX Сериски Контролер IC
- Стандарден USB тип На машки и TTL 3pin конектор
- Едноставна сериска комуникација
- Супер терминал употреба; најчесто се користат сериски алатка за дебагирање
- Едноставен и Лесен начин да се даде USB поддршка на вашите дизајни
- Достапна за Linux, Mac, Трепне и Windows (XP, 2003), Vista, Win 7/8
XP систем процесот на инсталација :
Преземени возачот Кликнете на иконата за да започнете со инсталацијата, кликнете Next додека не заврши.
Инсталиран правилно; може да се види во Device Manager - Пристаништа - USB-To-Сериски Comm Порта (COM3 / COM порта сте поврзани со USB интерфејс ќе се прикаже различни)
Второ, вметнете да се надополни мала плоча, и системот автоматски ќе се вчита на возачот за тоа. Answer : ___________________________ Note : TXD и RXD Du Pont линија shorted да нормалниот тест модул
Конекција :
RX ДА TX;
TX ДА RX;
GND да GND
Функција линија Опис : Црвено-VCC, црно-GND, Зелена-TXD, бело-RXD
Модул употреба
1, се инсталира драјверот,
2, рестартирајте го компјутерот,
3, предметот е вклучен во компјутерот со USB интерфејс, системот автоматски ќе се инсталира драјверот
4 TXD и RXD поврзани (односно со Du Pont линија приклучок во TXD на interpolation RXD), модулот може да се спонтано самостојно затворање,
5, отворете [сериски грешки
XP систем процесот на инсталација :
Преземени возачот Кликнете на иконата за да започнете со инсталацијата, кликнете Next додека не заврши.
Инсталиран правилно; може да се види во Device Manager - Пристаништа - USB-To-Сериски Comm Порта (COM3 / COM порта сте поврзани со USB интерфејс ќе се прикаже различни)
Второ, вметнете да се надополни мала плоча, и системот автоматски ќе се вчита на возачот за тоа. Answer : ___________________________ Note : TXD и RXD Du Pont линија shorted да нормалниот тест модул.

Спецификацијата

Број На Модел На:
5110 lcd модул
Бренд Име:
HAILANGNIAO
Компатибилен Марка/Модел:
Никој

Со стоката дадена додека купуваат