• Новак
Gaciron Велосипед Светлата Изградена-во 2500mAH Батерија USB Полнење 600 Lumens 9 часа Траење Страна Видливи Велосипедизмот Пред Осветлување

Gaciron Велосипед Светлата Изградена-во 2500mAH Батерија USB Полнење 600 Lumens 9 часа Траење Страна Видливи

DEN 1776.00

Достапност
Достапно за нарачка

Карактеристики : · Посебно дизајнирани diffuser, обликувањето на осветлување за велосипедизам употреба; · КРИ XPG3 LED чип, дотации до 600lumen излез, од страна на видливи; · 5 лесни начини опција, за да се задоволат различните потреби на светлина, светлост; · Прегреат заштита коло обезбедува стабилна и долг работен век; · Монтажни жичен се префрлите на цел опција за корисна светлина контрола; · Вграден во квалитетот на батеријата обезбедува долг рок пат до 9 часа · Здрав изграден заградата за фирма и широк кол. планината; · Брз планината и ослободување. Спецификации : · Светлосен Извор : 1* Кри XPG3, Кул бел ден на Ѕвонење · Лесен Излез : 600lumesn Max. · Зрак агол : 85 степен; Зрак на далечина : 200m; · Светлосен Режим : 5 режими; Режим меморија : на Располагање · Замени : Топ Притиснете го копчето (Монтажни жица се префрлите на цел опција); · Батеријата Вграден : 1*#18650 2500m AH, полнење 5 V/0.7 A; · Полнење Индикација : на Располагање; индикација за слаба батерија : на располагање; · Работи време : 1h30m-9hrs; · Ingress protection : IPX6, вода поздравниот доказ; · Планината:се Вклопува Кол.22-35mm · Димензија : 101*30*26mm · Нето тежина : Околу. 135grams Пакетот вклучува : 1 * Светилка Глава, 1*планината заграда, 1*USB линија, 1*упатството за Корисникот (на англиски јазик & Кинески Јазик) Забелешка : На светлина се добива топла во употреба и тоа е се прегрее заштита со намалување на светлина кога ќе детектира повеќе топлина. И кога тоа cools надолу, светилка враќа на претходниот светлината режим. Светилка за да се исклучи сам по себе кога откривање на внатрешна компонента температура е 85 степени celcius.

Спецификацијата

сертификација:
CE / Rohs / FCC
Монтажа Сместување:
Handlebar
Број На Модел На:
V9F-600
Напојување:
Батеријата
Бренд Име:
GaCIROn
Тип:
велосипедот главата светлина
моќност:
USB полнење
Извор На Светлина:
1 * КРИ XPG3
боја на светлина:
Кул Бел Ден На Ѕвонење
Излез:
600Lm Max.
светло режим:
6 начини
Режим меморија:
на располагање
Се Кандидира Време:
1h30m-9hrs
Пакување:
На Мало Поле
Потекло:
Произведено во Кина (Копно)

Со стоката дадена додека купуваат