• Новак
700C Целосна Карбонски Влакна Wheelset 38mm Јаглерод велосипед Тркала со Novatec Центар

700C Целосна Карбонски Влакна Wheelset 38mm Јаглерод велосипед Тркала со Novatec Центар

DEN 15360.00

Достапност
Достапно за нарачка

Опис на производот Rim Крај : 3k Сјајни
Rim ширина : 23mm
Rim Тип : Clincher
Rim Длабочина : 38mm
Вежба : пред 20 дупки + задни 24 дупки
Дизајн : 12-слој јаглерод на кочница песна (6-слој јаглерод на rim тело)
Хаб : Novatec A271 SB/F372 SB
Касета тело : shmano 8/9/10/11 брзина
Зборуваше : столб 1423 зборуваше пред 20 задните 24 (црна)
Брадавица : CN легура надворешни брадавица (црна)
Брзо ослободување(skewers) : вклучен, Црна
Накладките : вклучени
Макс препорачуваме rider тежина : 120kg
Макс препорачуваме пневматик притисок : 125 PSI
Тежина на wheelset : 1530g±30g/пар со исклучок на skewers
Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен. Ние не uarantee време на испорака за сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки. Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки. Се враќа : Ние се трудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме. Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина. Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови. Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата. Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба. Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.
Гаранција & Одржување : Ние нудиме 1-месец слободна замена. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање. Ние исто така, обезбеди 12-месечно бесплатно одржување. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање. Ако било кој дел е потребно да се замени, купувачот, исто така треба да се плати за трошоците на делови за да биде заменет. Пред да се врати на предмети, ве молиме потврдете го врати адреса и логистички метод со нас. Откако ќе се даде на објекти на логистичка компанија, ве молиме да ни ги испратите на следење на број. Штом ќе добиете предмети, ние ќе го поправи или размена нив ПОБРЗО. Повратни информации : Вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.

Спецификацијата

боја:
3k clincher мат, 3k clincher сјајни, UD clincher мат, UD clincher сјајни, 12K clincher мат, 12K clincher сјајни, 3k тубуларна мат, 3k тубуларна сјајни, UD тубуларна мат, UD тубуларна сјајни, 12k тубуларна мат, 12k тубуларна сјајни
is_customized:
Yes
Бренд Име:
СЕРЕНАДА
Систем За Сопирање:
V Кочница
Применливи Велосипед:
Патот Велосипеди
По завршувањето:
3k сјајна или мат
Тркала Материјал:
јаглерод
Број На Модел На:
TRW38C
Големина:
700C
Зборуваше Дупка:
20-24 ЧАСА
длабочина:
38mm
Ширина:
23mm
центар:
Novate c A271SB/F372SB
Зборуваше:
Столб 1423
Тежина:
1300+-30g

Со стоката дадена додека купуваат