• Новак
  • -20 %
2018 HD ДИГИТАЛНА-S2 Дигитален Сателитски Приемник Поддршка AC3 Аудио USB Wifi КС Cccam Gscam Newcam Моќ Vu Youtube Biss Копче (Не IPTV )

2018 HD ДИГИТАЛНА-S2 Дигитален Сателитски Приемник Поддршка AC3 Аудио USB Wifi КС Cccam Gscam Newcam Моќ Vu

DEN 967.00
DEN 1209.12

Достапност
Достапно за нарачка


Ова е Мини Големина Дигитални ДИГИТАЛНА-S2 Сателитски Со IKS и КС Код Приемник.
Мини Големина со Двојна USB Порт,Еден за USB WIfi,а другата за USB ПВР Рекорд на Репродукцијата.
Тоа може да работи целиот свет Слободен Воздух Сателитски HD/SD Clear Channel со Dolby AC3 Аудио.
Подршка на Интернет IKS,CCCAM New CAM GSCAM..
И КС Код Biss копче и Моќ VU Код Поставување
Основни Реклама систем
Се најавите како различни кориснички ID со различни орган
Празно флеш надградба softwart
Поддршка Онлајн Youtube Видео Стан и Временските Стан Пакет листата : ( USB Wifi Dongle беше незадолжително )
1 * Мини Големина ДИГИТАЛНА-S2 Приемник.
1 * Далечински контролер (Не вклучувајќи ја и Батеријата)
1 * HDMI Кабел(10cm Должина)
1 * РКА кабел
1 * адаптер
1 * LED Extender IR Кабел
Карактеристики : Меморија : 512m Флеш : 4 M USB 2.0 : Вградени Еден Домаќин. Софтвер Карактеристики : Целосно усогласување со ДИГИТАЛНА-S/S2, MPEG-2/4 H. 264 Стандард. Поддржува еден / повеќе или слепи пребарување сателитски за пребарување. Автоматско PAL / NTSC конверзија. Поддршка за Di SEq C 1.0 / 1.1 / 1.2/1.3 (USALS) Моторни протокол. Разни канал уредување на функција (омилени, се движат, да ги заклучуваат, прескокнете, бришење, преименување, се најде), sort (сортирај). Канал за Пребарување : Канал за Пребарување од автоматски, рачно и најбрзиот слеп скенирање. Поддршка USB Wi-Fi dongle поддржано (Бараат Ralink5370/7601 Чип) 3 G dongle поддржано(Huawei E303s/E177/E153/E3131/E1750/E1752 C) IKS Функција : Поддршка Моќ VU И BISS КОПЧЕ за Заклучување и Поддршка CCCAM New CAM Mg CAM GSCAM . Поддршка телетекст/превод/мулти-јазик. Моќен и високо ефективен 7 дена EPG функција. Медиумите Поддршка : USB медиа плеер за репродукција на медиуми со USB флеш диск или USB HDD) или USB читач на картички со мемориска картичка Омилени Канал : 8 различни омилени групи избор,Канал уредување функцијата вклучувајќи Омилени, се Движат, ги Избришете, да ги Заклучуваат,Прескокнете,Преименувајте AUTO, 16 : 9 Столб Кутија, 16 : 9 Пан G Скенирање, 4 : 3 Букви Кутија, 4 : 3 Пан G Скенирање, 4 : 3 Целосна, 16 : 9 Широк Екран. USB 2.0 за ПВР Канал Евиденција, Time Shift , надградба за софтверот и медиумски датотеки на репродукцијата, мултимедијална репродукција. Излезни видео резолуција : 480i/576i/480p/576p/720p/1080i/1080 P.
Demodulation : Фреквентен Опсег : 950 MHz-2150 MHz. Осетливост на Ниво : - 10~ - 81d Bm. Режим IFFT : 2k, 8k. FEC Режим : 1/4, 1/3, 2/5, 1/2, 3/5, 2/3, 3/4, 4/5, 5/6, 8/9, 9/10. Guard интервали : 1/4,1/8,1/16,1/32. Соѕвездието : QPSK, 8 PSK, 16 APSK. (Не е за Јадење Мрежа) Декодер : Видео Декодер : во Согласност со : MPEG-4 part10/MPEG-2 ISO/IEC 13818. MPEG-4 Едноставен/Main/Напредно Профил@LEVEL3(10 Mbps). MPEG-2 Главниот Профил# Главната Ниво(15 Mbps). H. 264 MP#L3(10 Mbps).H.264 HP L4.1(25 Mbps). Аудио Декодер : MPEG-1, MPEG-2 (Слој I/II), MP3, AAC-LC, WMA,HE-AAC 5.1 мулти-декодирање на каналот. Моќни Мултимедијални Карактеристики : Media Codec : avi. mpg, .dat, .vob, .div, .mov, .mkv, .jpeg, .ts итн. Аудио Кодекот : WMA,MP3,AAC (wma,.mp3,m4a),AC3. Фото на Кодек : JPEG, BMP, PNG.
Примачот Интерфејс :
Превозот
Објект ќе биде предаден на 24 часа по вашата целосна уплата е примена.
Ali Express Стандард за Испорака : Со Следење на Број,Генерално, за 15-60 работни Дена.
e Packet : Со Следење на Број,Генерално, за 15-60 работни Дена.
Од Express : Општо земено, околу 5-10 работни дена за да се велика БРИТАНИЈА, САД, AU. испорака до САД, велика БРИТАНИЈА, Австралија и Канада обично трае 7-14 дена;
Исто така можеме да брод на објектот преку експрес сервис како DHL, UPS-от, ако сте подготвени да платите дополнителна наплата. Да ги знаат сите детали, ве молиме контактирајте со нас со е-маил.
Контактирајте Со Нас
Користете го Нашиот Претпазливост,Изработка и Разгледување да Победи на Клиентите Задоволство
Нашите работно време : (+0800)
Bei Џинг време : понеделник до петок 10 : 00 часот да 02 : 00 часот.
Ние не работат Празници во Кина.
-
Copyright љ Шенжен KOQIT Technology Co., LTD, Сите права се задржани.

Спецификацијата

Приклучок Тип:
НИ приклучокот, ЕУ приклучокот, велика БРИТАНИЈА приклучокот, АУ приклучок
Број На Модел На:
LED Мини-S2
Договорот за слободна трговија(Free To Air):
Yes
Висока Дефиниција:
Yes
Тип:
Дигитални
Пакет:
No
Бренд Име:
KOQIT
AC3 Декодирање Dolby:
Поддршка AC3 Аудио
Резолуција:
до 1080P
Големина:
Mini Size
hdmi кабел:
Слободни на pacakge
usb host:
Двојна Порта USB 2.0
usb wifi dongle:
факултативна

Со стоката дадена додека купуваат