• Новак
  • -23 %
Шминка Пенкало Прирачник За Полнење Веѓа Трајна Шминка Комплет Наместен Microblading Игли Тетоважа Мастило Првенство Пигмент Пракса Кожата Тетоважа Снабдување

Шминка Пенкало Прирачник За Полнење Веѓа Трајна Шминка Комплет Наместен Microblading Игли Тетоважа Мастило

DEN 517.00
DEN 671.52

Достапност
Достапно за нарачка


Шминка Пенкало Прирачник За Полнење Веѓа Трајна Шминка Комплет Наместен Microblading Игли Тетоважа Мастило Првенство Пигмент Пракса Кожата Везови Тетоважа Снабдување На Додатоци
Опис На Производот :
Прирачникот тетоважа пенкало е направена од алуминиум со одличен квалитет.
Практиката на кожата се направени од меки силиконски, може да се користи многу пати.
Тетоважа игли се направени од 316 L не ' рѓосувачки челик, sterilized со Гама Зраци, ISO9002 и CE означени.
Тетоважата мастило пигмент е природен материјал и не-toxin , 15ml.
Тетоважата мастило чаши може да се одржи тетоважа мастило, обезбедување на вас погодност.
Карактеристики :
Прирачник тетоважа пенкало, не се потребни никакви тетоважа напојување.
Обезбедување на поголема стабилност, помалку вибрации.
Цврсти и трајни, не е лесно да се оштети.
Совршено се користи на веѓа усна eyeliner трајна шминка.
Професионални тетоважа набавка на алатки за microblading тетоважа.
Одличен квалитет, може да се користи за долго време.
Тоа е, мора да алатка за тетоважа почетници или професионална тетоважа уметници.
Пакување Листа :
1 x Прирачник Тетоважа Пенкало (3 Бои се Опционални)
1 x Веѓа Тетоважа Пракса на Кожата
1 x Длабоко Кафена Црна Тетоважа Мастило
5 x 5 RL Шминка Круг Игли
5 x Тетоважа Мастило Прстен Чаши
Шминка Тетоважа Прирачник Пенкало Комплет Покаже :

Спецификацијата

Бренд Име:
chfeng
Стоковните Квалитет, Сертификација:
CE
Материјал:
Алуминиум
Пиштол Тип:
упатство
Тип:
Тетоважа Пиштол
Тип:
Тетоважа Снабдување Со Тетоважа Додатоци
Точка име :
Шминка Тетоважа Пенкало Комплет Наместен
Употреба:
Веѓа Усна Eyeline Трајна Шминка
Одговараат на:
Microblading Везови Шминка
Материјал:
Алуминиум Тетоважа Прирачник Пен
Функција:
Трајна Шминка Microblading
Предност:
Лесно да се Работи, Шминка Тетоважа
Функција:
Прирачник Шминка Тетоважа Пенкало За Полнење
feature2:
Цврст и Издржлив Шминка Тетоважа
Сет Вклучуваат:
Тетоважа Пенкало Пракса Кожата Мастило Првенство Игли

Со стоката дадена додека купуваат