• Новак
  • -15 %
2 Во 1 TPU+PC Хибрид Солиден Случај За LG K10 2017 Силикони PC Shockproof Покритие За LG K20 Плус/K20 V/LV5/Хармонија/Благодат LTE L59BL

2 Во 1 TPU+PC Хибрид Солиден Случај За LG K10 2017 Силикони PC Shockproof Покритие За LG K20 Плус/K20 V/LV5/Хармонија/Благодат

DEN 81.00
DEN 95.52

Достапност
Достапно за нарачка


Опис : Дизајнирани за активен начин на живот,можете да продолжите да го користите вашиот уред без отстранување од случајот. 2 парчиња технологија за ултра заштита.Надворешниот слој направен од крути пластични, внатрешниот слој направен од мек Силикон со двојна заштита. Шок и отпорност на duarable силикони дава дополнителна удобност за уредот. Солиден пластични обезбеди силна одбрана. Екстра браници за заштита околу 4 аглите за да го апсорбира ударот во случај да се откажат од вашиот телефон. Заштита на вашиот телефон од гребење, шокови, случајно капки и судир. Боја : Хибрид Лесно, брзо вклучување/исклучување на инсталацијата, прецизност отсечени за вашиот копчиња, пристаништа, камерата и блицот. Додаток само, Телефон ont вклучени. Компатибилен со : (ве Молиме изберете го моделот на вашиот телефон внимателно) За LG K20 / K20 Плус За LG K10 2017 (НЕ За LG K10 !! ) За LG LV5 За LG K20 V За LG Хармонија За LG Благодат LTE L59 BL
Пакетот вклучува :
Ако се избере Само во Случај На пакет само вклучувајќи 1 buc случај
Ако изберете Само 3pcs Филмови пакет само вклучувајќи 3 компјутери LCD екран заштитник
Ако изберете Случај Со Филмови . Пакетот вклучувајќи 1 buc случај 1 buc перо 3 компјутери LCD екран заштитник


Спецификацијата

Бренд Име:
ELEPHONE
Мало Пакет:
No
Тип:
Монтиран Случај
Функција:
Анти-удар,Нечистотија-отпорен на
Компатибилен Бренд:
LG
дизајн:
Бизнис,Гроздобер,Спортски
Големина:
5.3 inch
Карактеристики:
капка заштита двоен слој TPU и тешко КОМПЈУТЕР назад случај
Компатибилен Модел 1:
За LG K10 2017
Компатибилен Модел 2:
За LG K20 Плус
Компатибилен Модел 3:
За LG LV5
Компатибилен Модел 4:
За LG K20 V
Компатибилен Модел 5:
За LG Хармонија
Компатибилен Модел 6:
За LG Благодат LTE L59BL

Со стоката дадена додека купуваат