• Новак
  • -20 %
Ретро Лофт Гроздобер Индустриски Коноп Јаже, Метална Цевка Pendant Светилка За Кујна Dinning Соба Дома Бар, Кафуле Светлина Тела

Ретро Лофт Гроздобер Индустриски Коноп Јаже, Метална Цевка Pendant Светилка За Кујна Dinning Соба Дома Бар,

DEN 6912.00
DEN 8640.00

Достапност
Достапно за нарачка

Ретро Лофт Гроздобер Индустриски Коноп Јаже, Метална Цевка Pendant Светилка За Кујна Dinning Соба Дома Бар, кафуле Светлина Тела Параметар Предмет : коноп јаже лустерот Влезен напон : AC90-260 V Материјал : јаже+метал извор на Светлина : E27 Lumiled сијалица ( Не се вклучени ) Боја : како на пример фотографии Големина : 5 светла : 100cm долга 8 светла : 150cm долго
Пратката 1. Во СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ (Освен некои земји и APO/FPO). Превозот метод зависи од вашиот избор.
2. Објектите ќе бидат испратени во 1-7 работни дена по исплата е расчисти и потоа ви обезбеди следење на број и следење webiste.Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
3. Сите предмети се одликува со заштитен Балон за да се обезбеди вашите производи пристигне во совршена состојба.
4. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Време На Испорака :
Гаранција и се враќа политика Ние сме секогаш примена на себе да се подобри нашата услуга за сите на нашите ценети клиенти. Еве некои прашања на нашата Гаранција и се Враќа Политика : 1. Овој објект е СИТЕ НОВИ и во фабричките кутија и пакување, сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испраќање. 2. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. 3. Нормално ние ги даваат 3 години гаранција за потрошувачите на нашите LED светла. Ако led светлата беа скршени во две години, поради квалитетот прашања, ние ќе го поправи тоа за слободни. (Со исклучок на објектите оштетени или злоупотребува по приемот). 4. Пред да се врати стоката, ве молиме контакти ни прво да разговараат за прашања што се има. Во меѓувреме ве молиме да ни кажете што дефектот е, да се елиминира несоодветното користење. 90% од времето сме во можност да го средиме проблемот со давање техничка поддршка, без да мора да се испрати нешто назад. 5. Ако постојат irremediable дефекти со уреди, можете да ги врати назад кон нас на поправка или замена под нашите дванаесет месеци гаранција. 6. Генерално, ние ве советуваме да вратите расипан стоки со испраќање на нив преку поштата и ЕМС наместо користење couriers како DHL, UPS-от, FEDEX и TNT. Нормално тоа ќе се 7-15 дена за да се врати стоката до нас од страна на поштата или ЕМС. 7. Се врати превозот надомест бидат одговорни од купувачот.
Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации , така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив! Царина/Должност
Ние ќе се прогласи товар како "подарок", со цел да се создадат услови за даночни ослободувања/намалувања. Меѓутоа, овој пристап не е секогаш работа . Ако тарифа мора да бидат платени пред купувачот добива својата цел, купувачот плаќа, продавачот не ќе плати за царина/должност, и продавачот нема да наплата за царина/должност. * Ако не се согласувам со по предмети, ве молиме не поставувајте наредби.

Спецификацијата

Тип На Објект:
Pendant Светла
Број на извори на светлина:
5
Заврши:
Железо
сертификација:
CE,CCC
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Железо,Бамбус
Инсталација Тип:
кабелот pendant
База Тип:
E27
Место:
Студија,Салон,Хотел, Сала,Хотел Соба
Извор На Светлина:
LED Светилки
Бренд Име:
MUCHTING
Гаранција:
2 година
Е Светилки Вклучени:
No
Напон:
90-260V
Примена:
Foyer
Стил:
Гроздобер
Број На Модел На:
023
Осветлување Област:
5-10square метри
Е dimmable:
No
Материјал:
Метал
Техника:
Рачно Плетени
Тип На Прекинувач:
Не вклучувајте
Тело Материјал:
Коноп Јаже
Објектот:
коноп јаже лустерот
Материјал:
коноп јаже, метална
Извор На Светлина:
led сијалица
светлината база:
E27
Стил:
Ретро лофт
Примена:
ресторан, бар, КТВ, dinning соба и така натаму

Со стоката дадена додека купуваат