• Новак
  • -5 %
VGA Одбор За B154EW01 LTN154X3-L06 LCD/LED Контрола на Возачот Одбор 1280x800 LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп

VGA Одбор За B154EW01 LTN154X3-L06 LCD/LED Контрола на Возачот Одбор 1280x800 LVDS Следи повторна употреба

DEN 1004.00
DEN 1056.48

Достапност
Достапно за нарачка

Целосна детали на нашата политика на враќање се вклучени
за секој производ детали страница. RT2270 е со интерфејс шоу во подолу :
Одбор Големина : 4.
* Ве молиме да се подготви VGA кабел и адаптер за контролорот одбор сте го купиле.
* Овој одбор бара DC 12 V 3. RT2270 може да ги поддржи динамичен контраст контрола,приклучок за слушалки влез и Дигитален контрола на јачина на звук истовремено.0 ЕДЕН адаптер :
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC.3 ЕДЕН текст моќ за LCD екран со големина под 17inch, и DC12 V 4А-за LCD меѓу 17 до 22 инчи.И резолуцијата е до 1920x1080.
Во Комбинација Испорака
За мулти-објект нарачки, ве молиме да НЕ се изврши уплата до вас имаат освоено сите предмети што сакаат да се комбинираат. Ако LCD не
не осветлена, тогаш осветлувањето е скршен, ќе треба да го замени светилки. За врати пратката ве молиме контактирајте со нас преку e Bay со снабдување ни реден број и причината за враќање (Return
прифатливи до 15days откако ќе ги примите објект Наплата ќе се издаде во рок од 1-2 работни дена по приемот на врати објектот
Ве молиме контактирајте со нас (e Bay Пораки приоритетни) и ни овозможи да го направи тоа право ако имате било какви прашања со вашата нарачка.71 во(Ж)
спецификација на контролорот одбор
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Пакетот Вклучува :
1x LCD/LED Контролер Одбор ( М RT2270)
1x CCFL Invertor Одбор
1x Тастатура со Кабел
1x LVDS Кабел
Купувачот Совети :
Ве молиме бидете сигурни дека за вертикална и хоризонтална возач во вашиот LCD уште работи,овој одбор не може да го поправам ако тоа не функционира.
*Според горенаведените управувана начин , потоа да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, Поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола
(поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете го VGA влезниот сигнал ( Стандардна VGA текст ) .
П : Како да го најдам мојот LCD број на модел и број на верзија ?
A : Нормално етикетата на LCD грб вклучува информации како што се LCD модел и број на верзија.
* Бидејќи возачот и напон варира од различни Екраните, ве молиме да не било промена џемпери на табла, или со користење на комплет за
други LCD со различен број на модел , инаку може да се оштетат вашиот LCD.
Ние ќе ви одговори на сите прашања од крајот на наредниот работен ден.
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи. Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе.
Тука е насобраните LCD сет :
Сега уживајте во успехот на DIY монитор, нашиот професионален инженер секогаш ќе биде среќен да се помогне
ако има било какви прашања, ви благодариме!
Исто така можете да го погледнете ја нашата видео водич на youtube, ви благодариме!
Линкот на воведе :
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам. Ако примите некој предмет кој не е во состојба како што е опишано, ние веднаш ќе ви обезбеди на наплата или замена Доколку вашиот објект не одговара или не сакате, можете да го вратите за еден наплата (помалку превозот).
Ракување & Превозот Време
Ракување со Времето : 1 бизнис дена
Превозот Време : 11-3 0 работни дена
Ние стоиме зад сите наши производи со 30 ден парите назад гаранција.Синхронизација бара синхрони сигнал кој хоризонтална
и вертикална syncare одделени.
Нашите услуги на клиентите претставници одговори на прашања преку e Bay систем за пораки дневно на работни дена.

Спецификацијата

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1280x800
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
VGA
компатибилни модели 1:
LP154WX5-TLA1 LTN154AT07
компатибилни модели 2:
B154EW01 LTN154X3-L06
компатибилни модели 3:
LP133WX1-TLA1 LTN133AT07
Земја/Регион на Производство:
Кина

Со стоката дадена додека купуваат