• Новак
За LP171WP4(TL)(N2) LP171W01(А4) Т. VST59.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор (TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) LVDS повторна употреба со Лаптоп 1440x900

За LP171WP4(TL)(N2) LP171W01(А4) Т. VST59.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор (TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) LVDS повторна

DEN 1727.04

Достапност
Достапно за нарачка

Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе.3 ЕДЕН адаптер
12 VDC 4.67 во(Ж)
спецификација на контролорот одбор
Купувачот Совети :
Ве молиме бидете сигурни дека за вертикална и хоризонтална возач во вашиот LCD уште работи,овој одбор не може да го поправам ако тоа не функционира. VST59 е аналогни ТВ одбор за контрола,која е погодна за Азија-Пацифик и Средниот Исток пазарот.
Тие не се вклучени во комплетот.
* Бидејќи возачот и напон варира од различни Екраните, ве молиме да не било промена џемпери на табла, или со користење на комплет за
други LCD со различен број на модел , инаку може да се оштетат вашиот LCD.
* Овој одбор бара DC 12 V 3.
Во Комбинација Испорака
За мулти-објект нарачки, ве молиме да НЕ се изврши уплата до вас имаат освоено сите предмети што сакаат да се комбинираат.
За LP171 WP4(TL)(N2) LP171 W01(А4) Т.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор (TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) LVDS повторна употреба со Лаптоп 1440x900
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи. За врати пратката ве молиме контактирајте со нас преку e Bay со снабдување ни реден број и причината за враќање (Return
прифатливи до 15days откако ќе ги примите објект Наплата ќе се издаде во рок од 1-2 работни дена по приемот на врати објектот
Ве молиме контактирајте со нас (e Bay Пораки приоритетни) и ни овозможи да го направи тоа право ако имате било какви прашања со вашата нарачка.3 ЕДЕН текст моќ за LCD екран со големина под 17inch, и DC12 V 4А-за LCD меѓу 17 до 22 инчи.
Ние ќе ви одговори на сите прашања од крајот на наредниот работен ден. Тоа ќе биде изненадување дека вашиот неискористени LCD ќе биде на добар употреба, и веќе се отпад.
* Ве молиме цел директно ако вашиот LCD број на моделот е иста како нашата наслов, или ве молиме да ни оставите порака со вашиот LCD
модел и верзија кога ќе се нарачување.03 поддршка шест видови на главниот чип : TSUMV29 LU, TSUMV29 LE, TSUMV39 LU, TSUMV39 LE,TSUMV59 XU, TSUMV59 XE,
разликите се во следната табела.
Оваа спецификација е само за T.03 со главниот чип TSUMV59 XU или TSUMV59 XE.1" 55" со LVDS
интерфејс и резолуција од 2048x1152, plug & play комплет, треба лемење не е ne eded .
* линк клучните копчето одбор, (започнува од левата страна, и остави некои пиновите на правото празно), и поврзете инверторот со контролер
одбор, а потоа Поврзете 12 V DC моќност до одборот за LCD CCFL осветлување светилка тест.
П : Како да го најдам мојот LCD број на модел и број на верзија ?
A : Нормално етикетата на LCD грб вклучува информации како што се LCD модел и број на верзија.
Ве молиме да обрнете atte ntion на работната понуда за контролер одбор како следново :
S upply како лево слика покажа дека може да работи, но вистинскиот не!!
* Да се заштити овој одбор од оштетување, висок квалитет адаптер е препорачуваат :
12 VDC 3.
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Опис :
Т.
Ако на LCD панелот е осветлена, тоа значи дека осветлувањето на LCD работи, тогаш можете да го исклучете го моќ.
*Според горенаведените управувана начин , потоа да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, Поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола
(поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете го VGA или HDMI или DVI влезниот сигнал( Стандардна VGA влез,
ве молиме да го користите копчето копчиња да се префрлат за HDMI / DVI влез) .
LCD не може да биде осветлена ако моќ тековната не се применува, како што е наведено.Тоа може да го поддржи помалку од
22 инчен LCD панели wiich резолуција е до 2048 X1152. Ако LCD не
не осветлена, тогаш осветлувањето е скршен, ќе треба да го замени светилки.

Спецификацијата

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1440X900
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
HDMI ТВ VGA АУДИО
компатибилни модели 1:
LP171WP4(TL)(Б1) LTN170X2-L02
компатибилни модели 2:
B170PW06 LP171WP4-TLN1 TL02
компатибилни модели 3:
LP171WP4(TL)(N2) LP171W01(А4)
Земја/Регион на Производство:
Кина

Со стоката дадена додека купуваат