• Новак
  • -5 %
(VGA+DVI) За HV056WX1-100 М RT2261 LCD/LED Контролер Возачот Одбор LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп 1280x800

(VGA+DVI) За HV056WX1-100 М RT2261 LCD/LED Контролер Возачот Одбор LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп 1280x800

DEN 1093.00
DEN 1151.04

Достапност
Достапно за нарачка


Ние ќе ви одговори на сите прашања од крајот на наредниот работен ден.
* Ве молиме цел директно ако вашиот LCD број на моделот е иста како нашата наслов, или ве молиме да ни оставите порака со вашиот LCD модел и верзија
кога ќе се нарачување.
Опис :
М. Целосна детали на нашата политика на враќање се вклучени
за секој производ детали страница.
П : Како да го најдам мојот LCD број на модел и број на верзија ?
A : Нормално етикетата на LCD грб вклучува информации како што се LCD модел и број на верзија.Синхронизација бара синхрони сигнал кој хоризонтална
и вертикална syncare одделени.0 ЕДЕН адаптер
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC. RT2261 е следи одбор за контрола. RT2261 може да се синхронизира со компјутерот автоматски. Ве молиме да се консултирате со нас ако имате било какви други
прашање или сакате да ги користите за полнење за други LCD панел. За врати пратката ве молиме контактирајте со нас преку e Bay со снабдување ни реден број и причината за враќање (Return
прифатливи до 15days откако ќе ги примите објект Наплата ќе се издаде во рок од 1-2 работни дена по приемот на врати објектот
Ве молиме контактирајте со нас (e Bay Пораки приоритетни) и ни овозможи да го направи тоа право ако имате било какви прашања со вашата нарачка.
LCD не може да биде осветлена ако моќ тековната не се применува, како што е наведено.
Нашите услуги на клиентите претставници одговори на прашања преку e Bay систем за пораки дневно на работни дена.
* линк клучните копчето одбор, (започнува од левата страна, и остави некои пиновите на правото празно)
* Се поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола (поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете
на VGA или DVI влезниот сигнал( Стандардна VGA влез ) .
*Да се применуваат со DC 12 V моќност
* Целосно поврзување на полнење. RT2261 може да ги поддржи динамичен контраст контрола,приклучок за слушалки влез и Дигитален контрола на јачина на звук истовремено.
Тука е насобраните LCD сет :
Сега уживајте во успехот на DIY монитор, нашиот професионален инженер секогаш ќе биде среќен да се помогне
ако има било какви прашања, ви благодариме!
Исто така можете да го погледнете ја нашата видео водич на youtube, ви благодариме!
Линкот на воведе :
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам. Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе.
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи.71 во(Ж)
спецификација на контролорот одбор
Пакетот Вклучува :
1x LCD/LED Контролер Одбор ( М RT2261)
1x Тастатура со Кабел
1x LVDS Кабел
Купувачот Совети :
Ве молиме бидете сигурни дека за вертикална и хоризонтална возач во вашиот LCD уште работи,овој одбор не може да го поправам ако тоа не функционира. RT2261 е LCD одбор за контрола, таа го поддржува меѓу 14 и 19 инчен LCD
панел со еден /dual LVDS интерфејс.
Во Комбинација Испорака
За мулти-објект нарачки, ве молиме да НЕ се изврши уплата до вас имаат освоено сите предмети што сакаат да се комбинираат.И резолуцијата е до 1920x1080. Тие не се вклучени во комплетот.
Нашиот работен ден(понеделник - Петок-ден) :
ДОН : 9 СУМ - 6 ЧАСОТ RU : 4 ЧАСОТ - 1 ЧАСОТ
О : 11 AM - 8 ЧАСОТ ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 1 AM - 10 AM
DE : 2 СУМ - 11 AM НАС : 8 ЧАСОТ - 5 ЧАСОТ НАУТРО И
.

Спецификацијата

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1280x800
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
vga dvi
компатибилни модели 1:
PQ101WX01 HSD101PWW1-A00
компатибилни модели 2:
N154I2-L02 CLAA154WA05AN
Земја/Регион на Производство:
Кина

Со стоката дадена додека купуваат