• Новак
  • -5 %
Новиот Контролер Возачот Одбор М. NT68676 LCD/LED (HDMI+VGA+DVI+Аудио) 1024*768 за LP150X08-TLA2 B150XG01 V2

Новиот Контролер Возачот Одбор М. NT68676 LCD/LED (HDMI+VGA+DVI+Аудио) 1024*768 за LP150X08-TLA2 B150XG01 V2

DEN 1504.00
DEN 1583.52

Достапност
Достапно за нарачка


LCD не може да биде осветлена ако моќ тековната не се применува, како што е наведено.
* Ве молиме да се подготви VGA кабел/DVI кабел/HDMI кабел и адаптер за контролорот одбор сте го купиле. За врати пратката ве молиме контактирајте со нас преку e Bay со снабдување ни реден број и причината за враќање (Return
прифатливи до 15days откако ќе ги примите објект Наплата ќе се издаде во рок од 1-2 работни дена по приемот на врати објектот
Ве молиме контактирајте со нас (e Bay Пораки приоритетни) и ни овозможи да го направи тоа право ако имате било какви прашања со вашата нарачка. Тоа ќе биде изненадување дека вашиот неискористени LCD ќе биде на добар употреба, и веќе се отпад. Синхронизација бара синхрони сигнал кој
хоризонтална и вертикална синхронизација се одделени.2 A е следи одбор за контрола, која ги поддржува LED/LCD панели со резолуција до 2048 X1152.0 ЕДЕН адаптер :
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC.2 A е со интерфејс шоу во подолу :
Одбор Големина : 5.2А поддржува динамичен контраст контрола, приклучок за слушалки влез и дигитален контрола на јачина на звук истовремено. Ако LCD не
не осветлена, тогаш осветлувањето е скршен, ќе треба да го замени светилки.
Тие не се вклучени во комплетот.67 во(Ж)
спецификација на контролорот одбор
Купувачот Совети :
Ве молиме бидете сигурни дека за вертикална и хоризонтална возач во вашиот LCD уште работи,овој одбор не може да го поправам ако тоа не функционира. Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе.A)
1x CCFL Invertor Одбор
1x Тастатура со Кабел
1x LVDS Кабел
ДЕМО : ( TFT LCD екран не е вклучена во овој пакет.3 ЕДЕН текст моќ за LCD екран со големина под 17inch, и DC12 V 4А-за LCD меѓу 17 до 22 инчи. Ве молиме да се консултирате со нас ако имате било какви други
прашање или сакате да ги користите за полнење за други LCD панел.
* линк клучните копчето одбор, (започнува од левата страна, и остави некои пиновите на правото празно), и поврзете инверторот со контролер
одбор, а потоа Поврзете 12 V DC моќност до одборот за LCD CCFL осветлување светилка тест.
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи. Целосна детали на нашата политика на враќање се вклучени
за секој производ детали страница.2А може да се синхронизира со компјутерот автоматски.
Тука е насобраните LCD сет :
Сега уживајте во успехот на DIY монитор, нашиот професионален инженер секогаш ќе биде среќен да се помогне
ако има било какви прашања, ви благодариме!
Исто така можете да го погледнете ја нашата видео водич на youtube, ви благодариме!
Линкот на воведе :
Пакетот Вклучува :
1x LCD/LED Контролер Одбор ( М NT68676 2. )
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам.
* Овој одбор бара DC 12 V 3.
Ние ќе ви одговори на сите прашања од крајот на наредниот работен ден. Тоа ги поддржува повеќето на LCD панелот од 12.
*Според горенаведените управувана начин , потоа да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, Поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола
(поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете го VGA или HDMI или DVI влезниот сигнал( Стандардна VGA влез,
ве молиме да го користите копчето копчиња да се префрлат за HDMI / DVI влез) .
Нашите клиенти.
* Ве молиме цел директно ако вашиот LCD број на моделот е иста како нашата наслов, или ве молиме да ни оставите порака со вашиот LCD
модел и верзија кога ќе се нарачување.

Спецификацијата

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1024*768
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
HDMI DVI Аудио VGA
компатибилни модели 1:
LTM150X0-L01 LQ150X1LW71N
компатибилни модели 2:
LTN150XB-L03
компатибилни модели 3:
LT141X7-124 L141X1
Земја/Регион на Производство:
Кина

Со стоката дадена додека купуваат