• Новак
  • -5 %
(TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) За B101EW05 V. 3 PQ101WX01 Т. VST59.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор LVDS повторна употреба со Лаптоп 1280x800

(TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) За B101EW05 V. 3 PQ101WX01 Т. VST59.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор LVDS повторна

DEN 1641.00
DEN 1727.04

Достапност
Достапно за нарачка

Тоа може да го поддржи помалку од
22 инчен LCD панели wiich резолуција е до 2048 X1152. 3 PQ101 WX01 Т.
Нашите услуги на клиентите претставници одговори на прашања преку e Bay систем за пораки дневно на работни дена. VST59 е аналогни ТВ одбор за контрола,која е погодна за Азија-Пацифик и Средниот Исток пазарот.
П : Како да го најдам мојот LCD број на модел и број на верзија ?
A : Нормално етикетата на LCD грб вклучува информации како што се LCD модел и број на верзија. Ве молиме да се консултирате со нас ако имате било какви други
прашање или сакате да ги користите за полнење за други LCD панел. Целосна детали на нашата политика на враќање се вклучени
за секој производ детали страница.
*Да се применуваат со DC 12 V моќност
* Целосно поврзување на полнење.
Ракување & Превозот Време
Ракување со Времето : 1 бизнис дена
Превозот Време : 11-3 0 работни дена
Ние стоиме зад сите наши производи со 30 ден парите назад гаранција.0 ЕДЕН адаптер
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC.
LCD не може да биде осветлена ако моќ тековната не се применува, како што е наведено.
Оваа спецификација е само за T.1" 55" со LVDS
интерфејс и резолуција од 2048x1152, plug & play комплет, треба лемење не е ne eded .
Нашиот работен ден(понеделник - Петок-ден) :
ДОН : 9 СУМ - 6 ЧАСОТ RU : 4 ЧАСОТ - 1 ЧАСОТ
О : 11 AM - 8 ЧАСОТ ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 1 AM - 10 AM
DE : 2 СУМ - 11 AM НАС : 8 ЧАСОТ - 5 ЧАСОТ НАУТРО И
. Тоа ќе биде изненадување дека вашиот неискористени LCD ќе биде на добар употреба, и веќе се отпад.
Тука е насобраните LCD сет :
Сега уживајте во успехот на DIY монитор, нашиот професионален инженер секогаш ќе биде среќен да се помогне
ако има било какви прашања, ви благодариме!
Исто така можете да го погледнете ја нашата видео водич на youtube, ви благодариме!
Линкот на воведе :
Пакетот Вклучува :
1x LCD/LED Контролер Одбор ( Т VST59)
1x Тастатура со Кабел
1x LVDS Кабел
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам.
Тие не се вклучени во комплетот.3 ЕДЕН адаптер
12 VDC 4. За врати пратката ве молиме контактирајте со нас преку e Bay со снабдување ни реден број и причината за враќање (Return
прифатливи до 15days откако ќе ги примите објект Наплата ќе се издаде во рок од 1-2 работни дена по приемот на врати објектот
Ве молиме контактирајте со нас (e Bay Пораки приоритетни) и ни овозможи да го направи тоа право ако имате било какви прашања со вашата нарачка.
* Бидејќи возачот и напон варира од различни Екраните, ве молиме да не било промена џемпери на табла, или со користење на комплет за
други LCD со различен број на модел , инаку може да се оштетат вашиот LCD.
* Овој одбор бара DC 12 V 3.03 поддршка шест видови на главниот чип : TSUMV29 LU, TSUMV29 LE, TSUMV39 LU, TSUMV39 LE,TSUMV59 XU, TSUMV59 XE,
разликите се во следната табела.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор LVDS повторна употреба со Лаптоп 1280x800
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи.
* Ве молиме цел директно ако вашиот LCD број на моделот е иста како нашата наслов, или ве молиме да ни оставите порака со вашиот LCD
модел и верзија кога ќе се нарачување.
* линк клучните копчето одбор, (започнува од левата страна, и остави некои пиновите на правото празно)
* Се поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола (поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете
на VGA влезниот сигнал( Стандардна VGA влез ) .

Спецификацијата

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1280x800
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
HDMI ТВ VGA АУДИО
компатибилни модели 1:
PQ101WX01 HSD101PWW1-A00
компатибилни модели 2:
N154I2-L02 CLAA154WA05AN
компатибилни модели 3:
B101EW05 V. 3 PQ101WX01
Земја/Регион на Производство:
Кина

Со стоката дадена додека купуваат