• Новак
  • -18 %
Waulizane Гроздобер Цветни Печати Лажичка А-Линија Свадба Фустани Целата Везови Appliques Чипка Ракави Свадба Наметки Плус Големина

Waulizane Гроздобер Цветни Печати Лажичка А-Линија Свадба Фустани Целата Везови Appliques Чипка Ракави Свадба

DEN 13433.00
DEN 16381.44

Достапност
Достапно за нарачка


започнете
крајот
1.M y пријател,нашата свадба фустани се рачно изработени, наместо да се масовно произведени,на ткаенина се користи е одлична,па ве молиме да не се споредуваат нашите производи со други ниски свадби се облекуваат во цена, ви благодариме!
2.Цената е само за облека, не се вклучуваат било какви додатоци како што се ракавици,јакна,превез и petticoat.
3. Ние не стандардна големина или сопствени направени големина,цената е иста, ве молиме оставете ни го вашето measurments ако го изберат сопствени направени, ве молиме видете подолу мерење на настава.
1) Целосна Биста = инчи или сантиметри
2) Половината =
3) Колковите =
4) Должина од рамо до рамо =
5) Должина рамо до подот = (од рамо до подот со обувки)
6) Armseye(armhole)=
7) Висината= (од врвот на главата кон подот со обувки)
8) Фустан во боја =бела или боја на слонова коска
9) Фустан назад=чипка или патент
Материјал : сите наши венчаница,свадба gown,свадба се облекуваат,вечер фустан,пром фустан,деверуша фустан,партија облечи,мајка на невестите се облекуваат и други свадба додатоци ткаенина е Сатен, chiffon, тафт, tulle, organza, сомот и сл.Сите користење на високо-квалитетни материјали.
ако клиентот во спорот, како на пример свила сатен, памук. Ние се обидуваме се потрудиме да ги задоволи клиентите услов.
Боја : може да изберете било која боја ви се допаѓа од боја картичка ,а потоа да ни кажете боја број.
Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.
Предмети ќе се испрати со ТНТ, UPS-от, Fed Ex, DHL, EMS
Превозот време : 4-7days од ТНТ, UPS-от, Fed Ex, DHL
Ова е меѓународен пратката. Објектот ќе биде couriered од Кина до твојата адреса. Ние може да се свитка gown внатре кон надвор за да
заштита на beading или алкохол. Ние ќе се стави на gown во курир торба. Пареа притиснете се препорачува по меѓународни
транспорт
Во повеќето време, купувачот не треба да плаќаат никакви царински. Ние ќе го пријават како примерок и ниска вредност за да се избегне данок. Но
понекогаш во некои земји, царинскиот службеник може да биде стриктна. ние не одговорни било царинска такса, ве Молиме проверете на
царинска политика на свој место. Ако треба да се плати царински давачки, тоа е вашата должност да вашата сопствена земја, купувачот
треба да се разбере оваа ситуација.
Ве молиме да ја потврдите вашата цел (право големина, боја, стил) внимателно пред да се одлучи да се одржи редот. Сите налози се наредени според
вашата цел потврда.
Како и секогаш, доколку имате проблем или ако објектот е незадоволителен, ве молиме контактирајте со нас, прво за брзо и atisfactory резолуција, како што се,
наплата или размена на друг нов објект за вас.
Ве молиме, ве молиме контактирајте со нас за враќање на прв рок од 48 часа по приемот на објектот.
Врати точка мора да биде во совршена состојба, како што беше испратена до вас, не се променети и не се носи. Ако постои било прашина,
валкани места, промена и така натаму, ние не нудиме надоместок.
Ние нудиме БЕСПЛАТНА ПОПРАВКА на вашиот фустан! Но, поштарина да го испрати назад и повторно да превозот цена за вас ќе биде и на вашата сметка.
Тоа е потребно дека објектот или фустани треба да се достават до нас во рок од 14 дена по враќањето барањето е прифатено.
Ви благодариме !

Спецификацијата

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W, 28W, 14W, Custom Size
Тип На Објект:
Свадба Фустани
За Бремени Жени:
Yes
Декорација:
Нивоа,Батон,Везови,Шема,Чипка,Возбудува,Appliques
Силуета:
А-Линија
Бренд Име:
Waulizane
Воз:
Судот Воз
Вграден Градник:
Yes
Sleeve Стил:
Без ракави
Свадба Фустан Ткаенина:
Извезена Organza и Tulle
Вистински Слики:
Yes
Број На Модел На:
W056
Назад Дизајн:
Копче
Моден Елемент:
Цветни Печатење
Деколте:
Лажичка
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
is_customized:
Yes
Фустани Должина:
Кат Должина
Половината:
Природни
Погоден за повод:
Свадбена церемонија
Свадба gown:
Нови Пристигне Топла Продажба
облека де mariage:
Чиста Рака Обичај
vestido де noiva:
Тековната Популарната
Големина на избор :
Стандардна Големина Или Прилагодено Големина
Се прилагодат на сезоната:
пролет,лето,есен,зима
Ориентирани Групи:
Пораснал
Бестселерот Боја:
Бела,Бела Боја На Слонова Коска,Шампањ,Розова
Свадба Фустан Ткаенини:
Organza над Chantilly Чипка
Тежина На Пакет:
2.5Kg

Со стоката дадена додека купуваат