• Новак
  • -12 %
BUHESHUI трговија на Големо 20pcs/многу Соларни Панели 5.5 v за 0,6 W Мини Соларни ќелии 65x65MM За Мали централи Апарати Епоксидна Капка Бесплатен Превозот

BUHESHUI трговија на Големо 20pcs/многу Соларни Панели 5.5 v за 0,6 W Мини Соларни ќелии 65x65MM За Мали централи

DEN 1098.00
DEN 1248.00

Достапност
Достапно за нарачка


Трговија на големо! Mini1.5 W 6 V Соларни ќелии Соларен Модул Поликристални Соларен Панел DIY Соларна Батерија Полнач 10pc/многу Бесплатен Превозот
Опис На Производот
1.бренд-нови ROHS одобрен мини Соларен панел
2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка
3.поликристални силикон
4.Макс работа напон : 5.5 V
5.Макс работат на струјата : 0-90ma Max
6.моќност : 0.6 W
7. Димензија : 65mm×65mmx 3 мм
Како да се избере соларен панел :
Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели.
DC акумулатор
Соларен Панел
1.2 V
2 V ~ 2.5 V
2.4 V
3.5 V ~ 4 V
3.6 V
5 V ~ 6 V
6 V
7.5 V ~ 9 V
12 V
15 V ~ 18 V
Апликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ . НАУКА ПРОЕКТИ . ЕЛЕКТРОНСКИ АПЛИКАЦИИ . ПОЛНЕЊЕ МАЛИ DC БАТЕРИИ . ИЗГРАДБА НА ВАШИОТ СОПСТВЕН САМО НАПОЈУВА МОДЕЛИ / ИГРАЧКИ / СОЛАРНИ ПРИКАЖУВА .
Пакети вклучуваат : 20 x 0.6 w соларен панел

Спецификацијата

Број на Панели:
1
Номиналниот Капацитет:
За 0,6 w
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Материјал:
Поликристални Силикон
Број На Модел На:
За 0,6 w
Max. Моќност:
За 0,6 w
Број на Клетки:
11
is_customized:
Yes
Големина:
65*65*3mm

Со стоката дадена додека купуваат