• Новак
  • -43 %
beibehang de papel parede став quarto Сопствена позадина Европската Египетската ѕид насликани позадина ѕид papier peint

beibehang de papel parede став quarto Сопствена позадина Европската Египетската ѕид насликани позадина ѕид

DEN 739.00
DEN 1296.00

Достапност
Достапно за нарачка

Проверете ја големината на позадината и одговара на моделот. Анти - влага.5 cm(H) (4'2" x 2'3") 2 ft квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'5" x 3'2") ft 3 квадратен метар = 208cm(W) x 146cm(H) (6'8" x 4'8") ft 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft 11 квадратен метар = 420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft 12 квадратен метар = 440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft 13 квадратен метар = 460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft 14 квадратен метар = 480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft 15 квадратен метар = 500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft 16 квадратен метар = 500cm(W) x 320cm(H) (16'5" x 10'6") ft
Ако ви требаат 8 квадратни метри mural позадина, ве молиме изберете "број 8" тука.05 m и на висина и ширина кога ќе се пресмета . Во меѓувреме марка на вашиот ѕид детаљ ширина & висина под цел. ( Во близина на вратите и на прозорец за да се задржи се исуши природно. 2 S quare метри = 2 парчиња. свилен површината. Анти-mildew Земе на гласачките места : Тоа е еден вид на обичај mural позадина. Ве молиме да се подготви лепак или испуштање во прав во пресрет на објавување на позадината. Обичај позадини се состои од многу мали парчиња. Висок квалитет. Ве молиме додадете екстра 0. Мора да се знаат и сите детали пред купување на производи. Тоа не е целата позадина. И на средината на преклопување дел, користете владетел и нож за да се намали вишокот дел и излупете ги исклучи. Кога pasting втората панел, да се биде внимателен за да одговара на моделот на wallpaper.

Спецификацијата

Димензии:
1 M2
Полнење Единица:
Usd/Ролна
Функција:
Водоотпорен,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Број На Модел На:
13868212
Функција:
Формалдехид-бесплатно,Отпорен на Вода,3D,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Материјал:
свила позадина
is_customized:
Yes
Употреба:
дневна соба
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Површински Третман:
Печатени
Стил:
Класичен
Тип:
Хартиените Тапети
Шема:
Yes
Бренд Име:
beibehang

Со стоката дадена додека купуваат