• Новак
  • -49 %
Дома Декор Обичај Ѕид Mural Позадина Креативна Уметност од Ѕидното Сликарство Дневна Соба и Спална соба во ЖИВО Позадина Фото Wallpape Sea view

Дома Декор Обичај Ѕид Mural Позадина Креативна Уметност од Ѕидното Сликарство Дневна Соба и Спална соба во

DEN 710.00
DEN 1392.00

Достапност
Достапно за нарачка

Производи име : de Papel parede , позадина , тапети за ѕидови 3 г , 3 D позадина , de Papel Parede 3 D , Фото ѕид мурали , 3 D позадини , ѕидни весници дома декор , фото-тапет mural Боја : како што е прикажано 1 . купувачот мора да ги прочитате : $/ квадратни метри , широк x висина = цел број ( квадратни метри), кои Ќе не кажам точната големина . ние ќе испрати подолу големина одговара на вашата цел количество . Количина : 1 квадратен метар = 125cm W x 80см H = 4.101 нозе x 2.624 нозе Количина : 2 квадратен метар = 200cm W x 100cm H = 6.561 нозе x 3.28 нозе Количина : 3 квадратен метар = 208cm W x 146cm H = 6.824 нозе x 4.79 нозе Количина : 4 квадратен метар = 250cm W x 160cm H = 8.202 нозе x 5.249 нозе Количина : 5 квадратен метар = 250cm W x 200cm H = 8.202 нозе x 6.561 нозе Количина : 6 квадратен метар = 300cm W x 200cm H = 9.84 нозе x 6.561 нозе Количина : 7 квадратен метар = 300cm W x 250cm H = 9.84 нозе x 8.202 нозе Количина : 8 квадратен метар = 400cm W x 200cm H = 13.12 нозе x 6.561 нозе Количина : 9 квадратен метар = 350cm W x 260cm H = 11.482 нозе x 8.53 нозе Количина : 10 квадратен метар = 400cm W x 250cm H = 13.123 нозе x 8.202 нозе Количина : 12 квадратен метар = 400cm W x 300cm H = 13.123 нозе x 9.842 нозе Забелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m2, Бидејќи многу мали димензии, 1 метар квадратен големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозе Други големина , кога ќе го поставите цел , ве молиме оставете порака за широк и висина во ред . Или кажете ни ( широк , висина ) ќе ви даде се пресмета на правилен редослед количина и цената . E. g. вашиот ѕид големина широк : 4m висина : 2m 4m 2м x =8 квадратни метри , ќе треба да се купи 8 квадратни метри . Најчесто поставувани ПРАШАЊА : Mural позадина е самолепливи ? Не , вие треба купи адхезивна паста одат на Хардвер продавница .ние не вклучуваат адхезивна паста , како изразат не може да брод . ПРАШАЊА и одговори : Како да знам големина на слика за позадина ? Ова е сопствена позадина не 10 долго , 0.53 м широк позадина се тркалаат . Најчесто поставувани ПРАШАЊА : Било која големина е целокупната шема? Да ЧПП : Whst е заднината ? Ова ако фото позадина , ѕид мурали , mural позадина , тоа не позадина се тркалаат , не ѕидот stic

Спецификацијата

Функција:
Водоотпорен,Огноотпорни,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Употреба:
Постелнината Соба
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Број На Модел На:
609
Функција:
Отпорен на вода,Формалдехид-бесплатно,3D,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
is_customized:
Yes
Материјал:
Ткаенини
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Стил:
Европа
Површински Третман:
Печатени
Бренд Име:
слика во слика
Тип:
Не-плетени
Шема:
Море видите
Стил:
Современа Европа,корејски,Класични,Земја, за Деца,гроздобер
Делокруг на примена:
Дневна соба,Спална соба,Дете соба,Свадба соба,Старец соба

Со стоката дадена додека купуваат