• Новак
  • -41 %
Обичај Ѕидното Сликарство Позадина Не-плетени 3D Врежана Цветни Тапети За Дневна Соба во ЖИВО Позадина Ѕид Хартија Mural Де Parede

Обичај Ѕидното Сликарство Позадина Не-плетени 3D Врежана Цветни Тапети За Дневна Соба во ЖИВО Позадина Ѕид

DEN 451.00
DEN 763.68

Достапност
Достапно за нарачка

Мора да се знаат и сите детали пред купување на производи. Водоотпорен Платно(Основен материјал)
2. : MU1393
Стил : Модерен стил
Боја : Како на сликата
5 Материјал достапни : Водоотпорен Платно (Основен материјал) / 3 D Врежана / Кожа Шема / Слама текстура / Водоотпорен Свила Платно
Употреба : Livingroom/ постелнина соба/ Студија/ Свадба Куќа/ Детска соба/ КТВ/ Лента
Земете На Гласачките Места :
Тоа е еден вид на Обичај mural позадина, Ние мора да произведуваат според вашиот ѕид точна големина (Висина и Ширина). Откако ќе ја добиете вашата потврди големина и материјал, ќе се даде приоритет на испорака.77 Квадратни метри . Слама Текстура
5. Водоотпорен Свила Платно
3. Имитација На Кожа
Крои Метод : Таму е околу 1-2 сантиметар преклопуваат дел. Руски пријатели, ве Молиме испратете ни го вашето целосно име и презиме ; Бразилецот пријател, ве молиме испратете ни го вашиот CPF број .
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Совети : Ние не сме одговорни за било каква увоз обичај должност, но обично ние би можеле да се изјасни на пониска вредност да ви помогне да плаќаат помалку, па дури и не се оданочуваат.
Ако го напишете вашиот омилен материјал и точни ѕид големина под цел или остави ми порака во времето. Ве молиме да користите владетел и нож за да се намали позадината во средината на преклопување дел.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 1 : ми треба 1 сет на mural позадината, големината е 3m ширина и 2. Проверете ја големината на позадината и одговара на моделот.
Производ Show (Прикажи) >>
5 Достапен Материјал
1. И четка лепак на ѕидот прво.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 3 : која е цената ?
Веб-сајтот цена е само за 1 метар квадратен. 3 D Ослободување
4. Во меѓувреме марка на вашиот ѕид детаљ ширина & висина под цел.05 m и на висина и ширина кога ќе се пресмета . Ве молиме додадете екстра 0.5 m висина. Залепете го на ѕидот и употреба на нож за да се намали од вишокот дел и користете крпа за да се исчисти лепак overflow.
Предмет Бр. Користете scraper да се направи позадина станот. И кора исклучите се преклопуваат делови Пример :
Слика илустрира : се Подготват потребните алатки : Лепак,Четка,Ролери,Scraper,Владетел,Нож,крпа/Сунѓерот Чистење на ѕидот и бидете сигурни дека вашиот ѕид чиста и рамна. Во ред, кој може да го добиете она што го сакате. Четка на лепило на грбот на секој панел на позадината и марк цел на нив. Ви благодариме!
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
16 стандардна големина се достапни : available :
1 квадратен метар = 140cm(W) x 70.5 cm(H) (4'7" x 2'4") 2 ft квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft 3 квадратен метар = 220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft 11 квадратен метар = 420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft 12 квадратен метар = 440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft 13 квадратен метар = 460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft 14 квадратен метар = 480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft 15 квадратен метар = 500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft 16 квадратен метар = 500cm(W) x 320cm(H) (16'5" x 10'6") ft
Ако ви треба 5 квадратни метри mural позадина, ве молиме изберете "квантитетот 5" тука. Сите материјали е иста цена , може да се слободен избор тоа . Кога pasting втората панел, да се биде внимателен за да одговара на моделот на wallpaper. Потоа користете крпа или сунѓер да ги лепак overflow. Користете нож за да се намали од вишокот на дел околу штекер. Ви треба за да купите 8 метри квадратни, Кога ќе се направи нарачка. Таа не можеше да се стави рамо до рамо. Според ширината на секој панел на тапет,обележете го вертикални линии на ѕидот.

Спецификацијата

Димензии:
1 M2
Шема:
Флорални
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Бренд Име:
jiadou
Материјал:
Дрво влакна позадина
is_customized:
Yes
Функција:
Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Употреба:
дневна соба
Стил:
Европа
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Тип:
Текстилни Позадини
Површински Третман:
Врежана
Број На Модел На:
MU1393

Со стоката дадена додека купуваат