• Новак
10Pcs 5V мини USB, 1A 18650 TP4056 Литиум Батерија на Полнење Одбор Со Заштита Полначот Модул

10Pcs 5V мини USB, 1A 18650 TP4056 Литиум Батерија на Полнење Одбор Со Заштита Полначот Модул

DEN 148.80

Достапност
Достапно за нарачка

Полнење критичниот напон : 4.2 V +/- 1%
Максимално полнење на струјата : 1000m A
Влезен напон : 5 V
Поврзете ја батеријата за да ги B + B-, вметната во USB-женски мобилен телефонски апарат, црвено светло е да биде обвинет, зелено светло да е полна.
Влезови со Микро-USB женски, може да биде директно внесување на текст да се направи со телефонот полначот литиум батерија.
Батеријата преку-испуштање заштита напон : 2.5 V
Батеријата прекуструјна заштита на струјата : 3А
Одбор големина : 2.6 * 1.7 CM/1.02*0.67 инчен
Answer : ___________________________ Note : првиот пат кога ќе пристапите на батеријата, тоа не може да ја напон помеѓу излез ОД + и НАДВОР, а потоа пристап 5 V напон полните вашата енергија може да го активирате заштита коло, а батеријата од Б + Б-, потоа нацртајте линија на кратко отворен, исто така, треба дополнет за да го активирате заштита коло. Имајте на ум дека приклучокот за полначот мора да биде во можност да се излез 1А или повеќе да се направи кога се користи мобилен телефонски апарат за внесување, или не може да се наплатат
+ Micro-USB женски и следната - влошки за моќност, пристап 5 V. Б + позитивни тогаш литиум батерија, Б - тогаш негативни литиум батерии. НАДВОР + и НАДВОР приклучен на оптоварување, како што се позитивни и негативни електроди поврзани мобилни бустер плоча или други оптоварување.
материјал : метал
боја : сина
Пакет : 10 компјутери Литиум Батерија на Полнење Одбор Модул
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.
Полнење критичниот напон : 4.2 V +/- 1%
Максимално полнење на струјата : 1000m A
Влезен напон : 5 V
Поврзете ја батеријата за да ги B + B-, вметната во USB-женски мобилен телефонски апарат, црвено светло е да биде обвинет, зелено светло да е полна.
Влезови со Микро-USB женски, може да биде директно внесување на текст да се направи со телефонот полначот литиум батерија.

Спецификацијата

боја:
Сина
Бренд Име:
sikeo

Со стоката дадена додека купуваат