• Новак
  • -32 %
Отворено Нерѓосувачки Челик Жица за заштита на cut-ракавици отпорни на силни анти-нула чаша нож самоодбрана анти-нож белезници

Отворено Нерѓосувачки Челик Жица за заштита на cut-ракавици отпорни на силни анти-нула чаша нож самоодбрана

DEN 472.00
DEN 694.08

Достапност
Достапно за нарачка


Безбедносни Ракавици Нерѓосувачки Челик Жица за заштита на cut-ракавици отпорни на силни анти-нула чаша нож самоодбрана анти-нож ракавици Отворено Нерѓосувачки Челик Жица за заштита на cut-ракавици отпорни на силни анти-нула чаша нож самоодбрана анти-нож белезници Намали отпорни оценка : 5 Носат фактор : 3 Анти-солза фактор : 4 Перформанси : намалување отпорни, носат-отпорни, анти-киселина, анти-микробранова печка, анти-статички Употреба : Овој производ е обработка на стакло, петрохемиската, металуршки рударство, месо поделба, обработка на метал, отпад сортирање, катастрофа олеснување и спасување и други индустрии имаат потребните пазарот на заштитни ракавици, но исто така да се пресмета времето на трудот заштита производи. Синоними : Анти-сечилото ракавици, анти-нож ракавици, се сече отпорни ракавици Материјал : висока јачина на полиетиленски влакна, од не ' рѓосувачки челик жица Забелешка : Овој производ треба да биде помал од 100 целзиусови степени температура употреба не може да се биде во контакт со пламен. ВНИМАНИЕ : челик жица cut-отпорни ракавици повеќе од слични производи, со висока густина, има малку влијание врз флексибилност на ракавици, но многу силна. Анти-исечете cut-отпорни ракавици само, не анти-прободе.

Спецификацијата

боја:
Црна, Бела
Големина:
all code
Број На Модел На:
ли-32-092
Материјал:
Нерѓосувачки челик жица
Бренд Име:
MERRTO
Материјал:
Нерѓосувачки челик жица
Ракавици Големина:
freesize
Пол:
Унисекс
боја:
Црна, Бела

Со стоката дадена додека купуваат