• Новак
ХС-02 рака crimping алатки plier за не-изолирани терминали и конектори 0.25-2.5mm2

ХС-02 рака crimping алатки plier за не-изолирани терминали и конектори 0.25-2.5mm2

DEN 263.04

Достапност
Достапно за нарачка


ХС-02 рака crimping алатки plier за не-изолирани терминали и конектори 0.25-2.5mm2
1.капацитет : 0.25-2.5mm2
2.AWG : (27-13 AWG)
3.тежина : 0.5 кг
4.должина : 203mm
Следново е истиот се справи со различни умира :
ХС-02 C : 0.25-2.5mm2 за пред-изолирани терминали
ХС-0725 : 0.5-2.5mm2 за пред-изолирани терминали
ХС-02 WF2 C : 0.5-2.5mm2 за жица-крај ferrules и пред-изолирани терминали
ХС-02 : 0.25-2.5mm2 за не-изолирани терминали
ХС-06 : 1.25-6mm2 за не-изолирани терминали
ХС-06 WF : 0.25-6mm2 за жица-крај ferrules
ХС-16 WF : 6-16mm2 за жица-крај ferrules
ХС-05 WF : 0.5-6mm2 за жица-крај ferrules
ХС-28 B : 0.1-1mm2 за не-изолирани отвори plug-тип терминали
ХС-48 B : 0.14-1.5mm2 за не-изолирани отвори plug-тип терминали
ХС-02 B : 0.5-2.5mm2 за не-изолирани отвори plug-тип терминали
ХС-02 WF : 0.14-2.5mm2 за жица-крај ferrules
Можете да нарачате повеќе умираат поставува под следниот линк :
http : //www.aliexpress.com/store/product/Die-Sets-for-HS-and-DN-series-crimper-not-for-AM-10-Pneumatic-Crimping-Tools-and/600220_1222622726.html

Спецификацијата

is_customized:
Yes
Примена:
Crimping
Бренд Име:
ЛСД
Материјал:
Јаглероден Челик
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
ХС-02
Тип:
Рамен Нос
Се справи со боја:
Црвена

Со стоката дадена додека купуваат