• Новак
  • -12 %
NMSafety Анти-Вибрации Масло Безбедност Ракавица Шок Апсорбирање На Анти-Отпорност На Механика На Безбедност На Работа Ракавица

NMSafety Анти-Вибрации Масло Безбедност Ракавица Шок Апсорбирање На Анти-Отпорност На Механика На Безбедност

DEN 290.00
DEN 330.24

Достапност
Достапно за нарачка


Целосна прст,т remor-ниска ракавици,вибрации апсорбирање на анти-влијание механика ракавици,флуоресцентно жолто најлон лесна плетени лагер со sandy Нитрилна гума дланка обложени работа ракавица.
Опис :
Овие ракавици се поместена со слој на вибрации-dampening полимер. Специјално дополнително, формирана-chloroprene обложени, лесна-наредени ракавици. Добро за заштита од повторувачки влијание и работа со пневматски vibrating tools. Ергономски дизајн нуди и удобност и флексибилност. Ги исполнува EN ISO/ANSI стандард за намалување на вибрации.Повторувачки трауми што се поврзани со прекумерна вибрации раце е голем проблем во Северна Америка. Вработените се развие многу симптоми поврзани со вибрации на дланка-рака синдром (HAVS). Вибрации на дланка-рака се пренесува вибрации во твоите раце и рацете кога ќе користат рачен погон работа опрема. Премногу изложување на вибрации на дланка-рака може да предизвика вибрации на дланка-рака синдром (HAVS) и карпален тунел синдром.
Карактеристики & предност :
1 : Иновативни единствена слој на ракавица дела за намалување на ефектите на влијанието, удари и вибрации
2 : Удобност На мека плетени лесна лагер е удобен за носење во текот на долги периоди на истрошеност
3 : Умешност за Разлика од другите анти-вибрации и анти влијание ракавици,Тремор, Ниска им овозможува на носителите големо ниво на умешност
4 : Контрола На NBR/Нитрилна Сенди слој обезбедува одлични зафат
TRM=0.71
Големина : Сите големина
Надворешниот Материјал : Нитрилна Гума Сенди Дланка Натопена
Материјали : Најлон /Spandex/TPR
Функција : Анти Шок & Отпорност .
започнете

Спецификацијата

боја:
9L DY1350NM HYBLK, 10XL DY1350NM HYBLK, 11XXL DY1350NM HYBLK
Бренд Име:
nmsafety
Број На Модел На:
DY1350NM-HY/BLK
Класификација:
Вибрации Изолација Ракавици
Материјал:
Гума
Ракавици Слој Материјал:
Црна Сенди Нитрилна+ЕВА дланка
Ракавици Лагер Материјал:
Hi-Viz жолта Намали отпорни на лагер
Сертификат:
EN388 4544
ANSI Намали Ниво:
A6
Примена:
Намалување Отпорни или Oilproof Индустрија
Дали може да се мијат:
Yes
Пакет:
1 пар/opp polybag
Складирање:
Запечатени, Сува, се Избегне светлина
Над 50 Пара Трговија На Големо Цена :
Контактирајте со нас onlie или Оставете порака
Големина:
9/L,10/XL,11/XXL

Со стоката дадена додека купуваат