• Новак
  • -14 %
2018 Домот Долго Сирена Пром Фустани Sequin Со Beading Кристал Илузија Назад Вечер Партија Фустани OL171

2018 Домот Долго Сирена Пром Фустани Sequin Со Beading Кристал Илузија Назад Вечер Партија Фустани OL171

DEN 5362.00
DEN 6235.20

Достапност
Достапно за нарачка


Топло Препорачувам
Белешки
1. Остави порака во следната состојба : сакате сопствени направени големина и боја, да ни каже точниот датум ќе треба да се облекува, да имаат други барања во фустан детали.
2. Ако сакате боја исто како слика, ве молиме оставете порака за да ни каже.
3. Бразил Гости купување на овој производ. Ве молиме наведете CPF број со цел да се изедначи царинење.
4. Руски Клиенти, ве молиме да бидат сигурни дека вашето име е полно име .
5. Слика боја се должи на светлина или се прикажат причините и просторно ќе биде неколку различни, ве молиме обратете се до вистински нешта.
6. Ви благодариме за вашата посета, ние ќе се обидеме потрудиме да им понуди на секој клиент врвен квалитет. ❤ Модели Покажуваат
Големина на Табелата & Како да се Измери
Нарачана Големина Информации
Ако сакате тоа да се сопствени направени, ве молиме понуда мерења на следниве покажува! (1) Целосно Биста : _______во Носат на unpadded градник (вашиот фустан ќе имаат вграден градник) (2) Половината : _______во (3) на Колкот : _______во (4) Од Шупливи До Подот преку биста со чевли : _______во (5) рамо до Рамо : _______Ако во фустан имаат на рака или на ракавот, ние се уште треба други димензии : (6) Armseye : _______во (7) Bicep : _______во (8) Рамо до Биста : _______За стил со ракави, следниве datas исто така, треба да бидат вклучени : (9) на Арм Должина : _______во (Мерка од рамото точка на зглоб) за Да се избегне големина проблеми. ние ве советуваме направи чипка назад , ако сакате патент . Ве молиме мерка cleariy. Ви благодариме! Ако не знаете како да се измери ве молиме контактирајте со нас. Гаранција За Квалитет
Стил Разновидност
Дојдовме блиска соработка со различни фустан произведува, гарантирање огромна колекција на стилови за клиенти избор.
Вистински Фото Снимање
Ние се земе фотографиран за секој нов стил во нашата сопствена/соработници' студио секоја сезона
Фустан Индивидуализира
Уживајте во нашите сопствени прилагоди на услуги за подобро да се вклучите! Свадба и формално фустани со наменска опција на производот страница се индивидуализира настрана од редовните големини од 2-26 W.
Уникатен Дизајн
Поседуваат тим на креативни дизајнери, имаме изградено свои брендови (Miama за Свадба Dreses и Rani за Формално Наметки). Досега, ние дизајниравме над 600 стилови, кои се ексклузивни за да Milanoo.
Парична Казна Квалитет
Со тим на стручни dressmakers, ние сме во можност да ги користат најдобрите производство техники за да се создаде вашиот фустан.
Голема Цена
Со доставување фустани директно од фабриката на клиентите, имаме трошоците и оперативни расходи контролира за да се најголемите прошири, осигурувајќи нашите клиенти да добијат повеќето вредност надвор од нашите производи. Превозот Време
Повратни информации

Спецификацијата

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16
Повод:
Матурска
Тип На Објект:
Пром Фустани
Вграден Градник:
Yes
Вистински Слики:
Yes
Број На Модел На:
OL171
Декорација:
Beading,Кристално
Моден Елемент:
Гроздобер
Бренд Име:
sarahbridal
Воз:
Понесете Воз
Sleeve Стил:
Редовни
Материјал:
Полиестер
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
is_customized:
No
Фустани Должина:
Кат Должина
Силуета:
Труба / Сирена
Ткаенина Тип:
sequin
Деколте:
О Деколте
Половината:
Природни
слика Тип:
Вистински/Авторски Фотографии Sarahbridal
цена:
Евтини на Продажба
боја:
како Слика
Повод:
Формална Гала Вечер Фустан Партија Фустани
Стил:
Моден Популарниот Секси
Големина:
Standard Size and Plus Size
Сезоната:
Пролет лето Есен
брза испорака:
Бесплатен превозот
Земја на потекло:
Suzhou Кина

Со стоката дадена додека купуваат