• Новак
75psi апсолутна, масло, гориво гас вода притисок сензор 12Vdc снабдување, 0.5-4.5 V сигнал, од не 'рѓосувачки челик дијафрагмата,масло полнење,G1/4

75psi апсолутна, масло, гориво гас вода притисок сензор 12Vdc снабдување, 0.5-4.5 V сигнал, од не 'рѓосувачки

DEN 1392.00

Достапност
Достапно за нарачка


На vailable производи во различни притисок и напон КОД МОДЕЛ ТЕМА ПРИТИСОК НАПОНСКИ СИГНАЛ SS204 G1/4 15psi мерач 5 Vdc 0.5..4.5 V SS204 G1/4 15psi мерач 12 Vdc 0.5..4.5 V SS204 G1/4 30psi мерач 5 Vdc 0.5..4.5 V SS204 G1/4 30psi мерач 12 Vdc 0.5..4.5 V SS204 G1/4 30psi апсолутна 5 Vdc 0.5..4.5 V SS204 G1/4 30psi апсолутна 12 Vdc 0.5..4.5 V SS204 G1/4 50psi мерач 5 Vdc 0.5..4.5 V SS204 G1/4 50psi мерач 12 Vdc 0.5..4.5 V SS204 G1/4 50psi апсолутна 5 Vdc 0.5..4.5 V SS204 G1/4 50psi апсолутна 12 Vdc 0.5..4.5 V SS204 G1/4 75psi мерач 5 Vdc 0.5..4.5 V SS204 G1/4 75psi мерач 12 Vdc 0.5..4.5 V SS204 G1/4 75psi апсолутна 5 Vdc 0.5..4.5 V SS204 G1/4 75psi апсолутна 12 Vdc 0.5..4.5 V
Карактеристики
CE сообразност Силиконското масло исполнет 316 L не ' Рѓосувачки челик дијафрагмата
Опис s
SS204 серија piezoresistive сензори за притисок се премиум производи на SENDO ОЕМ-линија, тоа е многу класичен сензор користи во воздух, вода, нафта и други медиуми компатибилен со 316 L не ' рѓосувачки челик, паметни големина, прекрасен изглед, мала тежина, сите овие се направи сензори погодни за апликации со ограничен простор и тежина.
Со високи перформанси piezoresistive притисок трансдуцерот се собраа во домувањето на трансдуцерот лебди на О-прстен печат и затоа е бесплатно на било домување нагласува, даваат одлични долгорочна стабилност. Типични апликации : автомобилската : следење на притисок на маслото, гориво притисок и сопирачки систем, HVAC/R : ги следи перформансите на системот за правилно животната средина контрола, воздушни компресори : следење компресор перформанси.
Технички dat на
Напон
12 VDC
Повратен Сигнал
0.5 → 4.5 V
Притисок Опсег
75psi апсолутна
Доказ Притисок
2.0*Ф. С.
Точноста
1%F. [email protected] 25°C
3%[email protected]°C
Условите на животната средина.
Средна температура опсег
-20°C → +105°C
Температурата опсег
-20°C → +80°C Изолација отпор >100 MΩ на 250 V
Механички конфигурации
Притисок Врска
G1/4"
Електрична Конекција
3ways круг пакард
Запечатување Оценка
IP65
Домување
Дувачкиот
Дијафрагмата
316 L не ' рѓосувачки Челик О-прстен Viton
Димензии & електрични врски
За Превозот :
Ние обезбедуваме Ali Express Премиум Превозот, Fedex, UPS-от, и Chinapost воздухот, а ние секогаш ќе се однесуваат на следење на информации за вашата нарачка.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
1.Колку долго ќе сензори биде подготвен за испорака?
Нормално, ние треба 2 недели, пред да се испрати, сензори треба опремување, увид, тест за неколку пати.
2.За спецификација на производот :
Може да се прилагодите на не-стандарден притисок сензор, ако не го најдете објект што сакате, ве молиме контактирајте со нас.
Посебна Забелешка :
1.China Post Воздух понекогаш изгубени пакети, ви препорачуваме да изберете и други изрази.
2. Износот на една единствена цел да не се над 600$, според барањата на Кинеските обичаи, ако вредноста на секоја цел е повеќе од 600 $ , пакети мора да биде декларирано, но Ali Epxress не може да обезбеди царинење услуги.
3.Царина е купувачот е должност(можете да го најдете на Ali Express корисникот правило), можете да дознаете за тарифни прагот на вашата земја.Ние не прифаќаме никакви наплата во барањето за плаќање данок.


Спецификацијата

Капацитет:
75psi апсолутна
Број На Модел На:
SS204 серија
Бренд Име:
SENDO СЕНЗОР
Напон:
12VDC
Повратен Сигнал:
0.5-4.5 V
Електрична Конекција:
3 начини круг пакард
Притисок Врска:
G1/4
Материјал на Домување:
Дувачкиот
Материјал на Дијафрагмата:
316L не ' рѓосувачки челик
Запечатување Оценка:
IP65
Точноста:
1.0%
Индивидуализира:
Yes

Со стоката дадена додека купуваат