• Новак
се користи за 6*4mm цевка Еко растворувач печатач Allwin Галакси Xuli Ролан Mutoh Флора Пластични мастило цевка конектори Y форма фитинг 20pcs

се користи за 6*4mm цевка Еко растворувач печатач Allwin Галакси Xuli Ролан Mutoh Флора Пластични мастило цевка

DEN 618.72

Достапност
Достапно за нарачка


се користи за 6*4mm цевка Еко растворувач печатач Allwin Галакси Xuli Ролан Mutoh Флора Пластични мастило цевка конектори Y форма фитинг 20pcs
На глава за печатење се бара да биде инсталирана од страна на професионални лица.
Внимание :
1.Пред инсталирање на глава за печатење,мора да се направи печатач исклучување.
кога заврши инсталирањето,може да се наполни автомобилот се движи нежно Со рачка за да го проверите главата инсталирате ок или не.
2.Не контактирајте со мастило кога ќе ја вметнете главата кабел.
И бидете сигурни дека за контакт и со штекерот.Ако не,дека можеби направи главата краток circui.
3.проверете кертриџ е мастило е полна или не,ако кертриџ е мастило ниво е премногу ниско,тоа ќе ја оштети главата.
4.проверете wiper и ограничување е валкано или не.Ако direty,треба да ги промените.
5.Главата може да има воздух во внатрешноста на млазницата, така што не би било нормално за печатење,
тоа само може да биде нормална по глава на воздухот празнење целосно надвор линија.
Внатрешниот воздух треба да се целосно испразнета, пред тоа може да се користи нормално.
Глава За Печатење Се Врати Барања :
Сите наши печатачки глави се highprecision стока и сосема нов, по приемот на стоката,
ве молиме прво потврдете ја печати ја главата модел и спецификациите, на секој проблем, ве молиме контактирајте со нашите продажни
персоналот што е можно поскоро.
Било каков проблем по печатачки глави се инсталира и користи ќе се неповратни.

Спецификацијата

Бренд Име:
YILINUOSI
Број На Модел На:
Y форма фитинг
боја:
Бела
Тип:
Други

Со стоката дадена додека купуваат