• Новак
  • -25 %
Refillable мастило касети за Epson перо про 4910 голем формат печатач со ЛАК чипови

Refillable мастило касети за Epson перо про 4910 голем формат печатач со ЛАК чипови

DEN 3456.00
DEN 4607.52

Достапност
Достапно за нарачка


Refillable мастило касети за Epson перо про 4910 голем формат печатач со ЛАК чипови
- ПРОИЗВОД Детални ШОУ
Касети модел : T6551/T6552/T6553/T6554/T6555/T6556/T6557/T6558/T6559/T655 A/T655 B
Погодна за печатење модел : за Epson Перо Про 4910
11 Бои : 275ml по боја
Состојба : 100% нов, Празен Со ЛАК чипови
Предности :
1. Лесно да installl и рефил, користење на начин како оригиналниот касети
2. На касети може да се рефил, тоа ќе ги зачувате вашите трошоци
3. Висок квалитет и врвна услуга
4. Со ЛАК "автоматско ресетирање на чипови"
Забелешка:
Тоа е транспарентен кертриџ кои лесно може да се полни преку рефил дупка на врвот на патрон. Едноставно отстранување на обоени гума приклучокот, се инјектираат мастило во дупка додека целосно, а потоа се стави на приклучокот назад во. Овие касети доаѓаат со Автоматско ресетирање на чипови дека ресетирање на себе откако ќе ја инсталирате кертриџ во печатачот. Неограничено за Рефил.
Се фокусира на Печатач и Печатач потрошен материјал ,ние сме ЕДЕН што го барате !

Спецификацијата

Тип:
мастило кертриџ
Бренд Име:
OLOEY
Компатибилен Бренд:
Epson
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Кертриџ за Статус:
Празен
Функција:
Компатибилен
Број На Модел На:
мастило кертриџ
Тип:
refillable мастило кертриџ
Состојба:
Нови
Функција:
Со ЛАК чипови
Број На Модел На:
T5961-T5969
Пакет:
11 бои
Чип Вид:
ЛАК чип
Модел На Печатач:
За Epson Перо Про 7890 9890 7908 9908
Карактеристика 2:
Компатибилен
клучни зборови:
refillable мастило кертриџ
Кертриџ за Статус:
Празен

Со стоката дадена додека купуваат