• Новак
  • -28 %
DJ CH Оригинални Доминиканската Larimar скапоцен камен Опал Обетки Conch Форма 925 Sterling Silver Orecchini Pendenti Eardrop Обетки

DJ CH Оригинални Доминиканската Larimar скапоцен камен Опал Обетки Conch Форма 925 Sterling Silver Orecchini

DEN 1095.00
DEN 1521.60

Достапност
Достапно за нарачка


DJ CH Оригинални Доминиканската Larimar скапоцен камен Опал Обетки Каучот Форма 925 Sterling Silver Orecchini Pendenti Eardrop Обетки
Карактеристики :
1. Рачно изработени објект
2. Природни Larimar скапоцен камен, 925 фунта сребрени, Сини оган опал
3. Conch форма, слатки и интересни
4. 100% Оригинален Дизајн и Нов Бренд
5. Прекрасна сина боја како на сликата покажува
6. Многу удобен за носење
Спецификација :
Скапоцен Камен Материјал : Природни Сина Larimar
Метал Материјал : 100% Вистински Чиста 925 Sterling Silver
Големина : 19 х 13mm
Пакување Листа :
Larimar 925 Накит Обетки X 1 Пар
Накит За Нега :
Нашиот DJ CH Накит, прстени се направени да траат но, бидете сигурни да се преземе соодветна грижа за вашиот накит.
Избегнувајте носење на вашиот накит во вода како што туш, базен или на плажа.
Чувајте ги вашите накит далеку од парфеми и лосиони, бидејќи ова може да предизвика абење.
Секогаш се чисти вашиот накит во топла вода со сапун. Ова ќе осигура дека вашиот накит трае со години да доаѓаат
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот примени. Ако објектот е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, ќе се смета користи и НИЕ НЕ ЌЕ ISSUEA НАПЛАТА ИЛИ ЗАМЕНА за вас. Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина. 2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашата цел ID. 3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress. ИЛИ, можете да изберете да имате замена.
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно. Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што ќе може да се изврши до вашето задоволство.

Спецификацијата

Earring Тип:
Капка Обетки
Парична казна или Моден:
Парична казна
Обликотшема:
Животните
Главниот Камен:
Larimar
Метали Тип:
Сребро.
Certificate Type:
CNAS
Пол:
Жените
Бренд Име:
DJ CH
Повод:
Партија
Метал Печат:
925,Фунта
Страна Камен:
Никој
is_customized:
Yes
Стил:
Чешка
Сертификат Број:
DR03803490E
Број На Модел На:
DR03803490E
боја:
Сина
Метална боја:
Сребро.
Тип:
Eardrop Dangle Обетки
Печат:
925
МЕТАЛНИ МАТЕРИЈАЛИ:
925 Sterling silver
Подарок за:
Љубител & Сопруга & Девојка
Големина:
19*13mm
Гем материјал:
Природни Larimar bijoux
Обликот:
Conch
Примена:
Свадба & Ангажирање & Подарок & Партија

Со стоката дадена додека купуваат