• Новак
Caimao Накит 14kt Розово Злато 2.31-каратно Розово Топаз и 0.44 кт Природен Дијамант Ангажман Прстен

Caimao Накит 14kt Розово Злато 2.31-каратно Розово Топаз и 0.44 кт Природен Дијамант Ангажман Прстен

DEN 22080.00

Достапност
Достапно за нарачка


Бренд Cai Mao Накит Име Розова Топаз Златен Прстен Главниот Камен
2.31-каратно Розово Топаз(За 8мм круг сечење)
Боја : Розова / Јасност : VS Страна Камења
Природни Круг Намали Дијамант
Вкупно Карат Тежина : 0.24 кт, Боја : G-H, Јасност : SI1 Поставување Тип Отвори, Prong Метал 14 KT/Au585 Розово Злато Прибл. 2.51 g Прилагодување на Големината 10.00 mm Врвот Ширина, 2.00 mm, а Ширината на Дното Coustomized Услуги Yes . Ние може да го прилагодите предмети според клиенти дизајн. Забелешка
Направени да нарачате
100% Природни и Автентични
Поддршка Тестиратесите на Камен и Метал

Спецификацијата

Прстен Големина:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75
Гем Боја:
Сина
Бренд Име:
CAIMAO
Пол:
Жените
Главниот Камен:
топаз
Метали Тип:
Роуз Злато
Метал Печат:
14k
CertificateType:
GDTC
Повод:
Ангажирање
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Број На Модел На:
W007-0037
Стил:
Класичен
Поставување Тип:
Отворајќи Поставување
Обликотшема:
Круг
Страна Камен:
дијамант
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Друга Услуга:
Може да се направи во 14K/18K Бело Злато/Роуз Златен/Жолт Злато по барање
превозот:
бесплатен превозот во светот
Стил:
Скапоцен Камен Прстен

Со стоката дадена додека купуваат