• Новак
AULEEZE Вистински Ореол 1.0 КТ Круг Moissanites Лабораторија Одгледува Дијамант 18K 750 Бело Злато Снегулка Приврзоци За Жените парична Казна Накит

AULEEZE Вистински Ореол 1.0 КТ Круг Moissanites Лабораторија Одгледува Дијамант 18K 750 Бело Злато Снегулка

DEN 26976.00

Достапност
Достапно за нарачка

Ние стоиме зад овој стандард со нашите moissanite цена гаранција програма. Ви благодариме за вашето разбирање.
AULEEZE Накит : Ние сме професионални накит производителот, кој има 21 години искуство во накит производство. Ние ќе го направиме најдоброто да се контролира ризикот од добивање на данок, но ние не сме 100% сигурни дека за да се избегнат какви било даноци. Затоа што тоа е единствен кој припаѓаат само за себе, тоа беше многу тешко да се најде било луѓе да сакаат овие накит кој како вас, така што одби да се врати овие кориснички накит. Поради цврстина што е само втор во кои на дијамант, moissanite е многу веројатно некогаш да се скрши, нула или чип.
НА AULEEZE ПРЕДНОСТ ОД 1. "Посредник" овозможувајќи ни да се помине заштеда директно на вас. Ова е ние секогаш инсистира да го правите.0-каратно
Страна Камења Тип : Moissanite Лабораторија Одгледува Дијамант
Страна Камења Вкупно Карат Тежина : 0.
Внимание : бидејќи на снимање или да прикажете и други причини, како што се случи со слика боја материјал не е иста како на нешто, ве молиме да ги физички дизајн и боја преовладуваат. И за разлика од дијаманти, moissanite камења конфликт-слободен и одржлив, одгледува како тие се во лабораторија наместо да се ископува од земјата. Ужива вашиот ризик шопинг патување : Можете да побара наплата во рок од 7 дена кога тоа е почнувајќи од ден сте го добиле. Сепак, некои земји, како што е Бразил или Грција, прилагодено на катедрата може да се разгледа за тоа како повисока вредност предмети понекогаш од експрес испорака. И тоа е тест како вистински дијамант не?
Добрата вест е moissanites само чини околу 1/10 од diamond цена. Ве молиме да се напомене дека, сите се врати ставки мора да се задржи нив се уште се во ред и безбедно. Од првичниот дизајн на завршна изработка, AULEEZE стои зад секој објект. Надминува квалитет очекувања : имаме над 10000 заверена скапоцен камен, исклучителна материјали, и квалификувани изработка. Ако сте задоволни со предмети ве молиме да ни остават 5 ѕвезди на повратни информации кои на повратни информации како и многу детали, како е можно(со слика).
Вистински дијамант квалитет во moissanite! Неверојатни функција на moissanite е "тест како вистински" со термички дијамант тестер, кои само може да се направи од страна на moissanite и вистински дијамант! Но, цената на moissanite е само 1/10 од минирани дијаманти! Moissanite се стави на светот повеќето пенливи скапоцен камен посветен на најекономичната љубов со нетрпение очекувам да сте, така што ќе и светли, пенливо Moissanite сведок чиста и тешки љубовта, тоа е нашата мисија!
Moissanite VS Дијамант
Како резултат на gemstones покажуваат повеќе сјај од дијаманти и се потрајни од рубин, смарагд, и sapphire. И благодарение на дисперзија ниво, кој произведува 2. Во AULEEZE, нашата мисија е преку стручни упатства и обука, за да ви обезбеди најдобар квалитет на лабава дијаманти и највредните накит, јасно до вашиот сомнение се чувствуваат слободни да се оди купи.
Според овие слики покажа, ние може да се виде дека moissanites е затворен во дијамант, но поентата е колку долари за тоа е што од што најмногу се грижат за.69, moissanite е навистина на Светот Повеќето Брилијантен Гем. Со купување од AULEEZE,вие сте во можност да се отсечени сите на т.
Бренд : AULEEZE Накит
SKU : AUP009
Метал Тип : Цврсти 18 K Бело Злато
Pendant Тежина : Околу 3. Со индекс на рефракција на 2. Стручни насоки : - Ако имате некое прашање или да побара помош, нашите не се нарачани Дијаманти и Накит Консултанти може да ви даде персоналните водство без барање. И тоа е позитивен тест како дијамант што го прави. Moissanite најдобра цена гаранција : Нашата moissanite цени обично 20% до 30% пониска од нашите конкуренти, ќе добиете најдобри и најниска цена.

Спецификацијата

Гем Боја:
Бела
Тип На Објект:
Приврзоци
Парична казна или Моден:
Парична казна
Главниот Камен:
Moissanite
Certificate Type:
GDTC
Метали Тип:
Бело Злато
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
AUP009
Бренд Име:
AULEEZE
Страна Камен:
Други Вештачки материјал
Стил:
Канцеларија/кариера
Приврзоци Тип:
Круг
Метал Печат:
18k
Обликотшема:
снегулка
Главниот камен тип :
Moissanite Лабораторија Одгледува Дијамант
Главниот Камен Карат Тежина:
1.0-каратно Круг Намали
Боја Одделение:
D-F
Јасност&Сечење:
VVS&3EX
Страна Камења Тип:
Moissanite Лабораторија Одгледува Дијамант
Страна Камења Т Карат Тежина:
0.42

Со стоката дадена додека купуваат