• Новак
  • -8 %
Yoowei Природен Килибар Хривнија/Anklet за Подарок Жените Килибар Хривнија Балтички 4mm Мали Монистра Бебе Teething Обичај Накит трговија на Големо

Yoowei Природен Килибар Хривнија/Anklet за Подарок Жените Килибар Хривнија Балтички 4mm Мали Монистра Бебе

DEN 262.00
DEN 284.16

Достапност
Достапно за нарачка


【Детали 】 за 3.5 мм до 4,5 мм килибар монистра, мали монистра килибар хривнија накит, сите се природни и монистра. 3 Бои како и избор.
Должина По Желба :
13cm,14cm,15см се за бебе/деца нараквица, 16cm секојдневен должина. 18cm,19cm и 20cm се за возрасни нараквица.
【Наслов 】 Yoowei Природен Килибар Хривнија/Anklet за Подарок Жените Килибар Хривнија Балтички 4mm Мали Монистра Бебе Teething Обичај Накит трговија на Големо
【Пакување】 7 бои од јута вреќа како што е прикажано, пакет боја по случаен избор.
Ако ви треба други должина и дизајни, бараат од нас. ви благодариме.
За килибар :
Балтички Килибар не е само познат како парична казна накит минерални но исто така се верува дека за да се помогне за подобрување на благосостојбата. Тоа е долго време се препорачува како природен лек за луѓето со респираторни проблеми и оние кои често се изложени на стрес.
Како тоа функционира?
Балтички килибар е природните органски суровини позната по своите масла. Балтички килибар беше природно формирани во шумите 50-60 милиони години во Балтички регион. Килибар масла имаат природно смирување и опуштање способности кога се апсорбира од страна на жив организам (бебе, дете и исто така и за возрасни). Масла се природно објавен кога Балтички Килибар добива над 27 C. Така на бебето кожата овој процес е мазна и природни. Балтички Килибар накит се препорачува кога нарушување на дишењето појавата на симптомите, исто така се опушта нервниот систем, ја зголемува вкупната организмот отпор ниво. Килибар е понекогаш се нарекува Злато на Балтичкото Море. Килибар накит е производ на природата, со своите уникатни содржини, бои и текстури секое парче е оригинално и не може да биде точно удвои. Тоа не е само накит, но производ од вредност, симбол на вечноста и луксуз. Килибар, исто така, е познат по своите лековити својства, како што беше користат за таа намена за многу векови. Научни истражувања е утврдено дека amber носи против телото ослободува природни масла на кожата која потоа се доставува во крвотокот.

Спецификацијата

Должина:
13cm little baby, 14cm baby bracelet, 15cm kids bracelet, 16cm, 18cm adult bracelet, 19cm adult bracelet, 20cm adult bracelet
Тип На Објект:
Нараквици
Парична казна или Моден:
Парична казна
Бренд Име:
Yoowei
Certificate Type:
GIC
Нараквици Тип:
Влакно Нараквици
Број На Модел На:
YW371
Пол:
Жените
Обликотшема:
Геометриски
Повод:
Партија
Страна Камен:
Никој
Стил:
Тренди
is_customized:
Yes
Главниот Камен:
Килибар
Сертификат Број:
килибар ѓердан
Метали Тип:
Никој
Дијаметар:
3.5 мм--4.5 мм
Главен Материјал:
килибар монистра
Стилови:
Оригиналот, се уникатни, рачно изработени, природни
Пол:
Девојки,девојки,жени,возрасни
Повод:
Подароци, Сувенири,Собирање,Партија, Свадба
Пакет Начини:
јута вреќа за секое парче
Должина:
14cm, 15см, 16cm,18cm,19cm 20cm
Дизајни:
Над 100 дизајни
Килибар големина:
3.5 мм--4.5 мм
Посебен дизајн:
со секој јазол монистра
Монистра факултативна:
мед, коњак, златна

Со стоката дадена додека купуваат