• Новак
  • -15 %
1.2 ctw 3,5 мм DF Круг Намали Ангажман&Свадба Moissanite Лабораторија Одгледува Дијамант Бенд Прстен Солидна Вистински 14K 585 Бело Злато за Жени

1.2 ctw 3,5 мм DF Круг Намали Ангажман&Свадба Moissanite Лабораторија Одгледува Дијамант Бенд Прстен Солидна

DEN 6120.00
DEN 7200.00

Достапност
Достапно за нарачка


1.2 ctw 3,5 мм DF Круг Намали Ангажман&Свадба Moissanite Лабораторија Одгледува Дијамант Бенд Прстен Солидна Вистински 14 K 585 Бело Злато за Жени
Објектот информации :
Центар камења : 3.5 mm Круг moissanite
Метал : сребро/14 K бело злато
Ние сме moissnaite Продуцент и го прифати jewery обичај.
Ако сакате да се направи нов накит со moissanite,
добредојдовте да контактирате со нас за да обичај. Ви благодариме.
Превозот Item(s) ќе биде предаден во рок од 3-5 дена по примените вашата исплата потврди,освен сопствени item(s). Ве молиме љубезно белешка за време на викендите и празниците не се работни дена. Меѓународни Купувачи-ве Молиме имајте во предвид : Увозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање или за купување.
Писмо за вас
Драг пријател,
Благодарение толку многу за посетата на нашата продавница. Јас сум Lala. ^_^
Ако сакате да нарачате повеќе, можете да контактирате со нас за да имаат големо цена. Ние сме скапоцен камен производител, може да се прифати обичај секоја големина, боја на скапоцен камен што ви треба. Тоа е во ред за вас да побарате detial на скапоцен камен и цена во било кое време. Ние ви ветуваме дека ние ќе им помогне на вас со нашите напори. Ви благодариме.
Вашиот искрено,
Lala

Спецификацијата

Прстен Големина:
4, 4.5, 5, 5.5, 6, 6.5, 7, 7.5, 8, 8.5, 9, 9.5, 10
Гем Боја:
Сребро, 14K Бело Злато
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Повод:
Ангажирање
Број На Модел На:
круг бенд 001
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Пол:
Жените
Бренд Име:
AEAW накит
Сертификат Број:
Контактирајте со нас
Поставување Тип:
Prong поставување
Обликотшема:
Круг
Метал Печат:
14k
Метали Тип:
Бело Злато
CertificateType:
GDTC
Страна Камен:
Никој
is_customized:
Yes
Главниот Камен:
Moissanite
Стил:
Класичен
центар камен:
ДЕФИНИЦИЈА Боја Moissanite Дијамант
Јасност&Сечење:
VVS&3EX
Страна Камен:
Мала Големина На Белата Овална Moissanite
Метал Тип:
14k бело злато
Други Метални Тип:
14k/18k/22k(Прилагоди)
прстени боја :
Роуз Златен/жолт бог/ бело злато (Прилагоди)
Прстени Тип:
свадба прстен
Подарок за:
Мајка/Жена/Свршеница/Девојка/Ќерка
Главниот Камен Големина:
3.5 mm Круг moissanite

Со стоката дадена додека купуваат