• Новак
  • -5 %
100W LED Драјвер DC30-36V 3000mA Трансформатор Адаптер за Напојување LED Светилки

100W LED Драјвер DC30-36V 3000mA Трансформатор Адаптер за Напојување LED Светилки

DEN 730.00
DEN 768.00

Достапност
Достапно за нарачка

100 W LED Драјвер DC24-36 V 3000m A Трансформатор Адаптер за Напојување LED Светилки 10 во серија 10 паралелно ОПИС
100w LED Драјвер
НАИЗМЕНИЧНА струја Возачот
Не-Водоотпорен со Топлина Мијалник
Влезен Напон : AC85 V-265 V
Фреквентен Опсег : 50-60 HZ
Ефикасност : > 90%
Излезен Напон : 30 V ~ 36 V
Актуелни : 3.0 Со +/- 5%
Номинална Моќност : 100 W
Оперативен Температура : -20 ~ 80 целзиусови степени
100% Сосема Нов
Влезен Напон : AC 90-260 V 50/60hz
излезен Напон : 30-36 V DC
Ефикасноста> 90%
излезна струја : 3000 MA+/-5%
Големина : 120x55.6x31mm
10 во серија 10 паралелно
100% Сосема Нов
Влезен Напон : AC 90-260 V 50/60hz
излезен Напон : 30-36 V DC
Ефикасноста> 90%
излезна струја : 3000 MA+/-5%
Големина : 120x55.6x31mm
10 во серија 10 паралелно
100 W Dimmber LED драјвер
Функција : Тоа може да го поддржи 10 во serires 10 паралелно 100 W led светилка
Количина : 1pc
Влезен Напон : AC 100 V-240 V, 50 Hz/60 Hz
Излезен Напон : 30 V-36 VDC
Излезна Струја : 0-3А
Фактор на моќност (PC) : 85%
Пакет Материјал : Алуминиум Легура
Водоотпорен Оценка : IP67
Димензии : L180x W69x H45mm
Функција : Отворена кола, Краток спој и со Текот на вчитување
Примена : Одговара за 50 W Енергија Зачувате / Висока Моќност Предводена во било бои
7.Примена : Широко се користат за Сообраќај осветлување, Пејсажи осветлување, реклама осветлување, Затворен Осветлување, Посебно осветлување,Пејзаж сцена / место осветлување,Архитектонски осветлување,Екран сцена,Уметност осветлување,за општа намена,Забавен парк сцена,Аквариум осветлување и така натаму.
8.Животен Век : Повеќе од 50.000 Часа
ПОВРАТНИ информации
Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги. Ви благодариме!

Спецификацијата

Напон:
100-240V
сертификација:
no
Бренд Име:
TiaoChongYi
Употреба:
Возачот

Со стоката дадена додека купуваат