• Новак
LDR GL5549 5mm photoresistor / Фотоелектрически префрлате

LDR GL5549 5mm photoresistor / Фотоелектрически префрлате

DEN 792.00

Достапност
Достапно за нарачка


За повратни информации :
ако не сте задоволни со Примена производ, ве Молиме контактирајте со нас за прв пат и да го решат заедно ,ви благодариме
опис на производот :
Максимален напон (V dc) : 150
Максимална моќност (m W) : 100
На животната средина температура (C) : - 30 - + 70
Спектрална врв (nm) : 540
светлината отпор (10) (KΩ ) : 100-200
темно отпор (MΩ ) : 15
100λ10 : 0.95
Време на одговор (ms) :
зголемувањето : 20
Паднатите : 30
Осветлување отпор карактеристики : 6

Спецификацијата

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Фотоелектрически Префрлате
Гаранција:
1

Со стоката дадена додека купуваат