• Новак
  • -24 %
ПИР Сензор за Движење Светлина Switch DC5V-DC12V Детектор на Движење се Активира Тајмерот за Автоматско вклучување, ИСКЛУЧУВАЊЕ LED Ноќ Светлина Ноќни ламби

ПИР Сензор за Движење Светлина Switch DC5V-DC12V Детектор на Движење се Активира Тајмерот за Автоматско вклучување,

DEN 201.00
DEN 264.00

Достапност
Достапно за нарачка

-23.15 /метар ПИР Сензор за Движење Светлина Switch DC5 V-DC12 V Детектор на Движење се Активира Тајмерот за Автоматско вклучување, ИСКЛУЧУВАЊЕ LED Ноќ Светлина Ноќни ламби
Спецификации : Боја : Бела Материјал : Пластични Работи Ротација : 180 Степен Работен Напон : DC 5 V-12 V Максимална Излезна Струја : 3А Стандард : LVD, EMC, CE, Ro HS IP Оценка : Внатрешна апликација IP44 Големина : 49*40*25мм Тајмер Функција : 15s~150 секунди прилагодливи време Откривање на далечина : Приближно 1-5m зависи од бариера затворен Откривање на Степенот : 120 степен 3 M селотејп на задната страна,удобен да го инсталирате Широко се користат за 5 V да 12 V LED Лента, Светлата,Модули и слично,се користи како сензор за движење ноќните светилки,под кревет светла,плакарот осветлување итн. Конекција : ПИР Сензор, апели тест во текот на Ноќта, Работи совршено во текот на Ноќта Тајмер Функција (15-150 секунди) за Автоматско вклучување/исклучување на Отворање и расплетува led лента, светлата, поврзете го sesor и адаптер според дијаграмот. Активирана од далечина : Максимум до 4-5m без бариера, нормално тоа може да биде 1.5-2m наоколу во собата Пакет се Вклучени : 1pcs Сензор за Движење

Спецификацијата

Тип На Објект:
Нежните
сертификација:
CE,CCC,RoHS
Max. Оптоварување На Моќ:
.
Бренд Име:
МУДРЕЦ ЛУ МЕИ
Број На Модел На:
ПИР Сензор за Движење Светлина Тајмер Префрлате
Гаранција:
1year
Карактеристики:
ПИР Сензор за Движење Светлина Тајмер Префрлате
Материјал:
.

Со стоката дадена додека купуваат