• Новак
  • -5 %
5pcs Мини Големина LED Префрлување Напојување 12V 1.25 НА 15W Осветлување Трансформатор Адаптер AC100V 110V 220V да DC12V Led Драјвер

5pcs Мини Големина LED Префрлување Напојување 12V 1.25 НА 15W Осветлување Трансформатор Адаптер AC100V 110V

DEN 547.00
DEN 576.00

Достапност
Достапно за нарачка

Мини Големина LED Префрлување Напојување 12 V 1.25 НА 15 W Осветлување Трансформатор Адаптер AC100 V 110 V 127 V 220 V да DC12 V Led Драјвер
Овој прекинувач за напојување AC конвертира до ВАШИНГТОН, широко се користи во адаптер, LED светло лента, LED дисплеј, билборд, индустриска опрема, итн.
Карактеристики :
Прекинувач за напојување, ги претвора 100-120 V 200-220 V AC до 12±0.5 V DC.
Сертификати на CE, и Ro Hs, професионална и сигурна.
Стабилен, со висока ефикасност и прецизни излезен напон.
Широко се користи како адаптер за LED лента, LED дисплеј,
билборд, индустриска опрема, итн.
Спецификации :
Предмет тип : LED драјвер
Моќност : 15 W
Влезен напон : 100-120 V 200-220 V AC
Излезен напон : 12±0.5 V DC
Фреквенција : 50-60 Hz
Работна температура : -40 степен ~+70 степен
Складирање температура : -40 степен ~+70 степен
Животен век : 100,000 час
Сертификат : CE, Ro Hs
Телото боја : Сребрена
Материјал : Алуминиум куд Пакет листата :
1 * DC12 V 1.25 НА 15 W Напојување (без мало пакет)

Спецификацијата

Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Број На Модел На:
led драјвер
Материјал:
Алуминиум
Приклучок Тип:
Никој
сертификација:
CE,CCC
Излезниот Напон:
12v
Повратен Сигнал:
DC
Гаранција:
1
Влезниот Сигнал:
AC
Тежина:
0.06kg
Влезен Напон:
1AC100-220V

Со стоката дадена додека купуваат