• Новак
  • -8 %
1000Pcs 5mm * 14.5 мм Диоди Црвено Дифузен 620nm - 625nm светодиодни Диоди LED Светилка 30mA НАТОПИ Светлина Електроника Компоненти

1000Pcs 5mm * 14.5 мм Диоди Црвено Дифузен 620nm - 625nm светодиодни Диоди LED Светилка 30mA НАТОПИ Светлина

DEN 1532.00
DEN 1664.64

Достапност
Достапно за нарачка

Големина (мм) : 5mm * 14.5 мм Круг Емитуваат Боја : Црвена Матирано Напред Напон (V) : 1.8 ~ 2.4 Обратна Струја (u A) : Светлосен Интензитет Typ Iv (mcd) : Просек во 8000 Живот Оценка : 100,000 Часа Агол на Гледање : 20 ~ 25 Степен Апсолутната Максимална Оцена (Ta=25°C) Max Моќ Дисипација : 80mw Max Континуирано бранова Должина : 620-625 Напред Тековната : 30m A Max Врв Напред Тековната : 75m A Обратна Напон : 5~6 V Доведе Лемење Температура : 240°C ( Температурата На Работа Опсег : -25°C ~ +85°C Конзерванс Температура Опсег : -30°C ~ +100°

Спецификацијата

Емитуваат Боја:
Црвена
Тип На Објект:
Топката
Број На Модел На:
5mm*14.5 мм
Напон:
5V
тековната:
30MA
Бренд Име:
forpro
сертификација:
CE

Со стоката дадена додека купуваат