• Новак
DC 12V 24V Дигитален Термометар 0.36 Жолти Led -55 ~125 степени целзиусови Степени Температура Следење на Автомобил/Вода/Ер/Внатрешна/Надворешна

DC 12V 24V Дигитален Термометар 0.36 Жолти Led -55 ~125 степени целзиусови Степени Температура Следење на Автомобил/Вода/Ер/Внатрешна/Надворешна

DEN 600.00

Достапност
Достапно за нарачка


DC 12 V 24 V Дигитален Термометар 0.36" Жолти Led -55 ~125 степени целзиусови Степени Температура Следење на Автомобил/Вода/Ер/Внатрешна/Надворешна
Спецификации : Димензии : 33mm x 24mm x 17.5 mm димензии за Инсталација : 30мм x 21mm Сензор кабел должина : 3 метри Моќ напон : DC 7~30 V ( со анти-обратна заштита ) Мерење на температура : -55°c ~ 125°c мерни Единици : "°c " Дисплеј во Боја : Жолта Прикаже : три 0.36 "дигитален LED цевка Освежете го оценувате : за 300m S / време Минимум текст : -55 °c Максимална Текст : 125 °c Точност : за 0.2 °c Преоптоварување : ве молиме не поголема од 150 °c Overrange се прикаже : "Е2" Оперативен температура : -40 °c ~ 85 °c Сензор : DS18 B20, од не ' Рѓосувачки челик обвивка пакет, водоотпорен, анти-корозија, висока температура
Употреба : (1) Автомобили внатре/надвор температурата мерење (2) Ер-условени соба внатре/надвор температурата мерење (3) Фрижидер внатре/надвор температурата мерење (4) Езерцето/Аквариум за температура на вода-мерење (5) Бебе бања на температура на вода-мерење (5) температурата на Телото мерење
Пакетот Вклучува : 1 x Дигитален Термометар

Спецификацијата

Број На Модел На:
Дигитален Термометар
Напојување напонот:
ВАШИНГТОН 7~30V ( со анти-обратна заштита )
Мерење на температура:
-55°C ~ 125°C
Дисплеј во боја:
Жолта
Се прикаже:
Три 0.36 дигитален LED цевка
На точноста:
за 0.2 °c

Со стоката дадена додека купуваат