• Новак
  • -6 %
5W LED Хируршки Главата Светлина Медицински Светилка Стоматолошки Орален Светлата X 2.5 , 3.5 X KD-202A

5W LED Хируршки Главата Светлина Медицински Светилка Стоматолошки Орален Светлата X 2.5 , 3.5 X KD-202A

DEN 20530.00
DEN 21840.00

Достапност
Достапно за нарачка

Интегрирани фарови ◆ Карактеристики : LED осветлување, дневна светлина, безжични двојно напојување. ◆ основни функции : брза замена на моќ, осветленост и прилагодливи со употреба на лупа. ◆ променлива функција : изглед на бојата променлива. ◆ Апликација : операционата сала, устата, ENT. Недостаток на готовиот производ Технички Параметри за извор на Светлина тип : LED Моќ : 5 W Осветлување : 80,000 lx Боја температура : 6000 K Работа на далечина : 420 mm Место големина : 10-110 mm Работни часови : 4 h Светилка живот : 50,000 h Тежина : 420 g Место прилагодливи : Да се Прилагодува светлината : Да Можат да бидат опремени со лупа : Yes Еден начин спирала зголемувачот ◆ Карактеристики : големи поле на гледање, длабочина на полето, висока резолуција, ниска зголемување, позиционирање брзо, повеќе убави. ◆ основни функции : две-начин на вредноста ученик далечина, прирачник за фокус. ◆ променлива функција : да се носат променлива начин, појавата на боја променлива. ◆ Апликација : амбулантски, усни, ENT. Технички Параметри Зголемување : 2.5 / 3.5 X Работа на далечина : 330/420/550 mm Поле на гледање : φ 100-φ 130 mm Тежина : 100 g Може да биде опремен со фарови : Да

Спецификацијата

боја:
2.5 X, 3.5 X, само светлина
Тип На Објект:
Белење На Заби
Состојка:
-
НЕТО-WT.:
35g
Број На Модел На:
-
Големина:
Small

Со стоката дадена додека купуваат