• Новак
  • -5 %
Јао Caixing P2.5 затворен полна боја единица одбор за led екран,2000cd,фестивалот го посетиле речиси 160.000 пиксели висока резолуција

Јао Caixing P2.5 затворен полна боја единица одбор за led екран,2000cd,фестивалот го посетиле речиси 160.000

DEN 45093.00
DEN 47466.24

Достапност
Достапно за нарачка


Добредојдовте на Yao Caixing Електронска компанија! Веб-страница : www.ledycx.com
Спецификација
Модул Назад Видите Резолуција 64(H)×64(W) на Теренот 2,5 mm Густина фестивалот го посетиле речиси 160.000 пиксели/ m 2 LED Аранжман SMD2121 Возачот Режим 32scan(константна струја диск) Големина 160mm×160mm Маска Чиста Црна маска-висок контраст на екранот на Електрична енергија Параметар Оптички Рејтингот Светлината ≥16 00cd/м2 Видите Агол 140 степен ( хоризонтална) 140degree(вертикална) Приказ на Растојание 4m-40m Сива Скала 8bits на текст, корекција со 16bits Дисплеј во Боја 16.7 M Осветленоста на Вредноста од 100 нивоа Напојување Операција Моќ глобална напојување за AC100-240 V 50-60 HZ Switch-во можност Максим Потрошувачка на Енергија 1400 w/m2 Просечната Потрошувачка на Енергија 600 w/m2 Систем за Контрола Корекција Скала Ниво 16bits Рамка Ажурирање Фрекфенција 60 Hz Екран Refresh Фреквенција 480 Hz Корекција на Гама -5.0—5.0 Поддршка на Текст Композитен Видео, S-Video, DVI, HDMI., SDI, HD_SDI Контрола на Далечина Етернет кабел 100, оптички влакна 5км Поддршка VGA Режимот 1024×768,1280×1024,1600×1200,1920 ×1080 Боја Температура 5000-9300 се прилагодува Осветленоста Корекција точка по точка, модул по модул, кабинет страна на кабинетот Сигурност Оперативни Темп. -20-60 целзиусови степени степен Оперативни Влажност 10-95% RH Оперативни Живот 100,000 часа MTBF 5000 часа Континуирано Работно Време ≥72hours Заштита Ниво IP25 Надвор од Контрола Пиксели го Оценувате 0.01%
Слики
MOQ : 1 метар квадратен екран додатоци
1),40pcs модули ,
2),7sets 5v40 A200w напојување,
3),40pcs моќ линии ,
4),4 0pcs рамен кабли ,
5),1pcs Linsn добивањето на картичката,
6),40 поставува магнети
Внимание : Ако имате искуство на соберат led екран,ние ќе ги испратите сите материјали погоре;
Ако не знаете ,ние ви препорачуваме да се користат едноставни кабинет, наместо.
Предности на употреба магнети за видео ѕид :
1. Заштедите пари (само треба материјали, како модули за напојување итн ,превозот цена помалку )
2. Поправка лесно (само промена на лоши moudules во предниот екран ,магнети лесно да ги собереш надолу)
3. Убава (Екран дебелина помала од 10cm,погледнете beauiful)
Прво , база на модули износ(L*H),заварување челик strucure,да се пресмета растојанието помеѓу челик.
- Кога се направи челична конструкција ќе може да го направи некои подготовки,поправи магнети на модули ,поправам електрични водови едно напојување и прием на картичка итн
Второ ,фиксна напојување и прием на картички на соодветните postion (тест за напојување postive и негативни е десно)
Трето , се држи на модули и receving картички (почнувајќи од една страна агол)
Минатата : LED дисплеј систем за контрола на тестирањето.
- Ако користите видео процесор ќе биде повеќе converient(поддршка HDMI/DVI/VGA);
- Ако не го користите потпретседател ,мора да биде биро компјутер со дополнителни PCI слот,Win7 дискретна графика.
ние ќе бидат спакувани во пени и krabičkách(40pcs)
Производство Проток
Има и други затворен модули можете да изберете
Се надевам дека ќе сакаат и да го изберат нас ,ви благодариме за вашиот surpport
Ние ќе се обидеме да се направи подобро и подобро во иднина
Имајте пријатен ден!!!
Шенжен Јао caixing Електронски Co.,LTD Додадете : Феникс Xingye Пат нема.1 Патот 26, 2, Fuyong Град, Град Шенжен,Кина 518100 ТЕЛ : + 86 0755 36912927 E-mail : [email protected] com
Skype / whatsapp / Ние разговор / Мобилен : +86 18617065053 Веб : www.ledycx.com

Спецификацијата

Цевка Чип Боја:
Полна Боја
Број На Модел На:
P2.5
Бренд Име:
Јао Cai Xing
is_customized:
Yes
Екран функција:
Видео
Употреба:
Внатрешна
Пиксели:
2.5 mm
чип:
SMD 2121
Модул големина:
160mm*160mm
Модул резолуција:
64*64
Скенирање Метод:
32scan
Mdoule Тежина:
0.32 Kg
Интерфејс Начин:
ЦЕНТАР-75
Возење метод:
Постојан струја возење
модул моќ:
30W
Контрола методот:
Synchonous Контрола(LINSN)
Гаранција:
3Years

Со стоката дадена додека купуваат