• Новак
Висок квалитет Led Водоотпорен леќа 21.7 mm 30 сте Мушка површина, висока моќност предводена од леќа

Висок квалитет Led Водоотпорен леќа 21.7 mm 30 сте Мушка површина, висока моќност предводена од леќа

DEN 230.40

Достапност
Достапно за нарачка


Спецификација на производот
Дијаметар : 21.7 mm
Висина : 13.8 mm
Бленда : 6.2 mm
LED леќа агол : 30°
Леќа материјал : оптички одделение PC
Леќа transmittance : 85% на 93%
Температура : -35°до +90°
Погоден за Lumiled, Luxeon, everlight.Сеул Led Диоди
Ефикасно да се надминат некои од LED спот жолта ореол феномен, мека осветлување, место униформност, не залута светлина, без црна дупка, без сенки или темни области;
Овој производ ги користи висока прецизност aspheric оптички дизајн, со Јапонија Мицубиши оригинални ПММА оптика увозот на суровини и материјали за да се обезбеди соодветно време за шприц (намалување на намалување производи), анти-статички производи со користење на ПВЦ пакување, сите производи се сертифицирани од страна на SGS и Ro HS животната средина барања .
Примена : Широко се користи светлата Првенство (MR16, PAR30, PAR38), проекција светилки, ѕидни светилки, подводни светилки, градина пејзаж светла, светлата фаза и други ефекти.

Спецификацијата

Обликот:
Plano
Употреба:
Оптички
Број На Модел На:
YJM-21.7-30
Дијаметар:
21.7 mm
Структура:
заострените
Материјал:
PC

Со стоката дадена додека купуваат