• Новак
  • -13 %
Топла Продажба Ласерски Rangefinder Рачни Дигитални Растојание Метар Со Агол Индикација 60M Ласерски Спектар Пронаоѓач Волумен Мерење

Топла Продажба Ласерски Rangefinder Рачни Дигитални Растојание Метар Со Агол Индикација 60M Ласерски Спектар

DEN 2172.00
DEN 2496.00

Достапност
Достапно за нарачка


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2
Топла Продажба Ласерски Rangefinder Рачни Дигитални Растојание Метар Со Агол Индикација 60 M Ласерски Спектар Пронаоѓач Волумен Мерење
Карактеристики :
Мини дигитален ласерски растојание метар со агол индикација за прецизни мерења на локации.
Брз мерење на растојанието, површина, волумен, индиректни мерења од страна на Питагоровата теорема.
Еден мерење & континуирано мерење.
Максимум/минимум мерење.
Додавање и одземање на мерење.
Лесно таргетирање со светли ласерски покажувач.
Мерни единици се switchable.
Мерења на референтни е прилагодлив.
99 групи на податоци евиденција и отповикување функција.
Мини големина и рачни дизајн, преносни и удобен.
Голем LCD дисплеј со светлина.
Ѕвончето индикатор.
Спецификации :
Мерен Опсег : 0.05-60m(изборен)
Мерење на Точност : ±2.0 mm
Ласерски Одделение : II Класа,
Ласерски Тип : 620-690nm
Мерна Единица : m, фт, во
Еден Мерење на Времето : 0.25 s
Оперативен Температура : -10~40°C
Температура На Чување : -20~70°C
Напојување : 2 * 1.5 V AAA Батерии(не се вклучени)
Објектот Големина на : 11.5 * 5 * 2.5 cm / 4.53 * 1.97 * 0.98 во
Објектот Тежина : 82g / 2.91 оз
Пакет Големина : 17.6 * 12.6 * 4.1 cm / 6.93 * 4.96 * 1.61 во
Пакет Листата :
1 * Растојание Метар
1 * Упатство
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4

Спецификацијата

Бренд Име:
niusiwen
Моќност Тип:
Батеријата-Напојува
Големина:
115*50*23mm
Точност На Мерење На:
+-2mm
Број На Модел На:
KXL-E60
Мерен Опсег:
0.05-60m(изборен)
ласерски одделение:
Класа II,
ласерски тип:
620-690nm
единица мерка:
м, фт, во
Еден мерење на времето :
0.25 s
Температурата На Работа:
-10-40C
Температура на чување:
-20-70C
Напојување:
2 * 1.5 V AAA Батерии(Не се вклучени)

Со стоката дадена додека купуваат